آخرین مطالب

جلسه انجمن ملي خرماي ايران در شهر آب پخش با حضور رییس انجمن ملی خرما ایران برگزار گردید

آفتاب آب پخش، رشید فرخی به همراه رییس جهاد کشاورزی استان بوشهر ، خورشید گزدرازی رییس اتاق بازرگانی  و رایزن تجاری از بندر ازمیر و منمن ترکیه  وارد شهر آب پخش شدند.

با هماهنگی های قبلی انجمن خرمای آب پخش،جلسه ای بمدت پنج ساعت با حضور  انجمن ملی خرما ،مسولین استان و شهرستان ،اعضای انجمن شعبه آب پخش،اعضای محترم شورای اسلامی شهر آب پخش و کمیسیون محیط زیست و گردشگری شورا، فعالان عرصه خرما، تشکیل شد.


در این نشست  توسط  همگی  اعضا حاضر، مشکلات حوزه خرما مطرح و پیشنهادات و راهکارهای لازم داده شد.
در این نشست موارد بسیار مهمی چون مشکلات  آب نخیلات و آبیاری در بخش آب پخش در چند سال اخیر مطرح شد که باغداران منطقه چه مشکلاتی را در چند سال اخیر در شرایط بحران آب پشت سر گڌاشته اند و آسیب های زیادی را نیز متحمل شده اند .

در آغاز این نشست فرخ عباسی ضمن بیان ریاست محترم شورای اسلامی شهر آب پخش اعضای انجمن خرمای آب پخش و اعضای محترم  شورای شهر به مورد مهمی چون ایجاد شهرک صنعتی خرما در آب پخش بدلیل حجم بالای خرمای منطقه اشاره کردند و همچنین خواستار توجه و حمایت بیشتر نسبت به کشاورزان و باغداران منطقه شدند.

رییس انجمن خرمای آب پخش به موضوع پتانسیل گردشگری و ایجاد بومگردی در منطقه اشاره کردند و بیان نمودند که پتانسیل گردشگری بدلیل وجود متمرکزترین نخلستان ها در منطقه می باشد که باعث ایجاد اشتغالزایی در این حوزه شده است.
دکتر منوچهری راه اندازی و حمایت از صندوق توسعه در حوزه کشاورزان را مهم دانستند و همچنین بیان داشتند که تسهیلات خوبی هم در زمینه صنایع تبدلی و و ایجاد سردخانه ها در سال گڌشته داده شد.
مورد مهم دیگری که در این نشست مورد بحث قرار گرفت ،موضوع آموزش و برگزاری دوره های آموزشی برای کشاورزان و باغداران منطقه می باشد که نیاز به توجه بیشتری دارد.

آقای رشیدفرخی رییس انجمن ملی ایران بیان نمودند : حل کردن مشکل کشاورزان در حد توان لازم می باشد و نیاز به ایجاد تشکل های خاص دارد که موارد را تا حصول نتیجه دنبال نمایند.
ایشان با اشاره به اینکه موضوع آموزش در حوزه کشاورزی بسیار مهم می باشد ،از انجمن ملی شعبه آب پخش خواستند که برگزاری کلاسهای آموزشی در  حوزه های باغداری ،صنایع تبدیلی و ...را هر چه سریعتر آغاز نمایند.
و همچنین با توجه به ظوفیت های منطقه به موضوع گردشگری و بومگردی منطقه پرداختند که باید کمیته بومگردی منطقه فعال شود.

در ادامه به بررسی طرح آبیاری پایلوت پرداختند که بیان نمودند این طرح نیاز به به بررسی بیشتری دارد