آخرین مطالب

نمایشگاه کتاب در دبیرستان عفت برگزار شد/تصاویر

آفتاب اب پخش، نمایشگاه کتاب در دبیرستان عفت برگزار شد. افتتاح این نمایشگاه باحضور بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، امام جمعه شهر آب پخش، مسئول کتاب خانه عمومی شهر آب پخش، اعضا شورای اسلامی شهر آب پخش، مدیر مدرسه عفت، معاونین مدرسه و دانش آموزان برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش عنوان کرد: امروز متاسفانه بسیاری از نوجوانان و جوانان به استفاده از شبکه‌های مجازی روی آورده‌اند و کمتر به مطالعه توجه می‌کنند.

اکرم پاپری بر تجهیز کتابخانه‌های مدارس تاکید کرد وبیان داشت: تجهیز کتابخانه‌های مدارس این منطقه متناسب با نیاز و فرهنگ دانش آموزان تهیه شود.

پاپری یادآور شد: در حال حاضر کتابخانه های مدارس کاملا از پیشرفت های حرفه‌ای این حوزه دور بوده‌اند و هنوز به شیوه سنتی اداره می شوند.

وی تصریح کرد: موفقیت دانش‌آموزان از برنامه‌های کتابخانه‌های آموزشگاهی دارای کتابدار آموزشگاهی با صلاحیت، با مهارت و کیفی حاصل می‌شود

اکرم پاپری گفت: همانطور که برای خوراک و پوشاک فرزندان برنامه ریزی وسرمایه گذاری می کنید برای تربیت و تعالی فرزندان و همچنین حضور در کتاب خانه ها هم لازم است سرمایه  گذاری شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: علاقمندان به مطالعه، به کتاب‌های مورد علاقه خود دسترسی آسانتری داشته باشند لذا می‌توان در مسیر توسعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس نیز گام‌های اساسی را برداشت.

مدیر دبیرستان دخترانه عفت نیز بیان داشت: هم اکنون دانش آموزان این مدرسه در نشست های کتابخوان، جمع خوانی حضوری پر رنگ دارند.

رویا زنگویی اظهار داشت: هدف از راه اندازی این کتابخانه ایجاد انگیزه بین دانش آموزان برای مطالعه و حس امانتداری و وظیفه شناسی بوده است

زنگویی عنوان کرد: بی تردید برای ایجاد نهضت مطالعه مفید باید از بخش های پایه جامعه که دانش آموزان هستند، اقدام کرد، چرا که دانش آموزان قدرت فراگیری بیشتری دارند.