آخرین مطالب

بوشهر| صلاحیت ۹۸ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در استان بوشهر تائید شد

آفتاب آب پخش، سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر از تائید صلاحیت ۹۸ درصدی داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان بوشهر از سوی هیئت‌های اجرایی این انتخابات خبر داد.

خسرو دهقانی  با قدردانی از اعضای هیئت‌های اجرایی و مراجع چهارگانه پاسخگو به استعلامات این هیئت‌ها اظهار داشت: بررسی صلاحیت داوطلبان در مهلت قانونی تعیین شده از سوی وزارت کشور توسط این هیئت‌ها انجام شده‌ است.

وی بیان کرد: در پایان مهلت قانونی ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای چهار حوزه انتخابیه در استان بوشهر، تعداد قطعی ثبت نام‌کنندگان 196 نفر بود که 8 نفر از آنان انصراف خود را اعلام و هم اکنون آمار قطعی داوطلبان این دوره از مجلس شورای اسلامی در استان 188 نفر است.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اشاره به اینکه از مجموع 188 داوطلب, 184 داوطلب تائید صلاحیت شده و صلاحیت 4 داوطلب نیز مورد تایید قرار نگرفت گفت: در مجموع صلاحیت حدود 98 درصد داوطلبان در استان توسط هیئت‌های اجرایی مورد تائید قرار گرفته است.

دهقانی با اشاره به داوطلبان حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم خاطرنشان کرد: در حوزه  انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم از 66 داوطلب 4 نفر انصراف دادند و از 62 داوطلب که صلاحیت آنها مورد بررسی قرار گرفت، 61 داوطلب تائید صلاحیت شدند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دشتی و تنگستان از مجموع 36 داوطلب، صلاحیت تمامی 36 داوطلب مورد تائید قرار گرفت بیان کرد: در حوزه دشتستان از مجموع 49  داوطلب یک نفر انصراف داد و همه 48 داوطلبی که صلاحیت آنها توسط هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه بررسی شد، مورد تائید قرار گرفتند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اشاره به نتایج صلاحیت حوزه انتخابیه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه از مجموع 45 داوطلب ثبت نام شده 3 داوطلب انصراف داده و از 42 داوطلبی که صلاحیت آنها مورد رسیدگی قرار گرفت، 39 داوطلب تائید صلاحیت شدند.

دهقانی گفت: به استناد ماده 50 قانون انتخابات مجلس، شورای اسلامی مراتب رد صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی امروز توسط فرمانداران مرکز حوزه انتخابیه به آنها ابلاغ می‌شود.

وی  تصریح کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده 4 روز از 28 آذر تا اول دی‌ماه فرصت دارند تا شکایت خود را مبنی بر رد صلاحیت به استناد ماده 51  قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به هیئت نظارت استان بوشهر اعلام کنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 2 اسفندماه امسال در کشور برگزار می‌شود و از 10 شهرستان استان بوشهر چهار نفر در قالب چهار حوزه انتخابیه به مجلس راه می‌یابند.