آخرین مطالب

کارگاه آموزش مفاهیم نجوم و ساخت ابزار کار در منطقه آب پخش برگزار شد/تصاویر

آفتاب آب پخش، پژوهشسرای نخبگان آب پخش با همکاری اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، کارگاه آموزش مفاهیم نجوم و ساخت ابزار کار در ساختمان قطری ها ی منطقه آب پخش، برای دوستداران علم نجوم سراسر استان برگزار نمود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش ضمن خوش آمد گویی به دوستداران علم نجوم بیان داشت: امروز ما اینجا گرد هم آمدایم تا شاهد پیشرفت بشریت درتکلونوژی در زمینه علم نجوم باشیم.

اکرم پاپری اظهار کرد: از دیر باز انسان ها برای جهت یابی مسیر خود با رسم ستارگان به مسیرهای مورد نظر خود دست پیدا می کردند و این سرآغازی بود برای پیشرفت در عرصه علم نجوم که هم اینک شاهد آن هستیم.

پاپری عنوان کرد: در آینده با پیشرفت انسانها شاهد علم به روزتری در عرصه نجوم خواهیم بود زیرا انسانها برای دست یافتن به علم کشف نشده کهکشان ها سالهاست که وقت خود را به جهت این علم صرف کرده اند وامیدواریم  در آینده نزدیک شاهد شکوفایی در عرصه علم نجوم باشیم.

مدیر پژوهشسرای نخبگان آب پخش منطقه آب پخش نیز ضمن خوش آمد گویی به دوستداران علم نجوم بیان داشت: یکی از قدیمی ترین علومی که در دنیا وجود دارد علم ستاره شناسی و نجوم است.

خداکرم لشکری عنوان کرد: دنیای شگفت انگیز ستاره ها را مورد مطالعه قرار داده ایم اما ما هنوز هم دانش بسیار کمی از واقعیت هایی که در جهان اتفاق می افتد، را اطلاع داریم.

لشکری اظهار کرد: قبل از اختراع تلسکوپ، در نزدیکی قرن هفدهم، نجوم بر مبنای مشاهده با چشم غیر مسلح پایه گذاری شده بود. و مردم از محل ستاره ها و سیارات در آسمان نقشه تهیه می کردند.

وی یادآور شد: نوری که از ستاره ها و کهکشان های راه دور ساطع می شود، طی زمانی بسیار طولانی به ما می رسد و آن قدر این زمان طولانی است که فکر می کنیم آن ها موجودیت هایی از زمان گذشته هستند.