آخرین مطالب

پاکسازی 6 کیلومتر از حریم کانال اصلی شبکه آبیاری آبپخش آغاز شد / تصاویر

آفتاب آب پخش،:شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت : قطع درختان و بوته‌کنی حاشیه کانال اصلی انتقال آب، از سد انحرافی سعدآباد تا دریچه‌های اصلی آبپخش به طول 6 کیلومتر شروع شد.


روح‌الله محمدی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تخریب بتن کانال‌های آبیاری، حفظ حریم کانال‌ها و رعایت حریم قانونی انهار، این شرکت نسبت به بوته‌کنی و علف‌کنی و قطع درختان کانال اصلی از سد انحرافی سعدآباد تا دریچه‌های اصلی شبکه آبپخش به طول ۶ کیلومتر اقدام کرده است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر افزود: حاشیه کانال آبیاری شبکه مذکور مملو از درختان، درختچه‌ها و علف‌های هرز شده بود که با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی در حال پاک‌سازی است.

 وی ابراز داشت:  وجود درخت‌ها و بوته‌های حاشیه کانال موجب تخریب و آسیب رساندن به بافت بتنی کانال‌ها می‌شود، بنابراین پاک‌سازی اطراف کانال از وجود بوته‌ها و درختان در راستای حفظ و نگه‌داری از تاسیسات ضروری است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر ابراز داشت: با توجه به بالا بودن هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری شبکه‌های آبیاری و زهکشی و ایستگاه‌های پمپاژ، پرداخت به‌موقع آب‌بها می‌تواند نقش مهمی در حفاظت و صیانت از تاسیسات آبیاری داشته باشد.