دانش آموز آب پخشی عضو نخستین پارلمان دانش آموزی استان بوشهر تشکیل شد/تصاویر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

آفتاب آب پخش،نخستین پارلمان دانش آموزی( مجمع مشورتی) استان بوشهر با آرا اعضا شوراهای دانش آموزی شهرستان ها و مناطق هجده گانه استان تشکیل شد.


در آیین افتتاحیه این آزمون انتخاباتی که در کانون فرهنگی تربیتی کوثر بندر بوشهربرگزار شد، مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به نقش سازنده شوراهای دانش آموزی در فرایند تصمیم سازی های درون مدرسه ای گفت: اعضا شوراهای شوراهای دانش آموزی با استفاده از ظرفیت های فکری خود، مدیران و معلمان را در اداره بهتر مدرسه کمک کنند. 

علیمراد کرمی با گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نسل جوان و نوجوان را رقم زننده گام دوم انقلاب دانست و اظهار داشت: تداوم و استمرار نعمت انقلاب در گرو تلاش های دانش آموزان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی است.

وی به جایگاه تفکر همگانی در قرآن کریم، سیره نبوی و متون دینی اشاره کرد و گفت: در جمهوری اسلامی برای استفاده از خرد و اندیشه جمعی، شوراهای دانش آموزی در سطوح مختلف برنامه ریزی و شکل گرفته است.

کرمی مجلس دانش آموزی را مجمعی مهم و تاثیرگذار در تصمیم سازی های دانش آموزی در سطح ملی دانست و افزود: سندهای مهمی همچون جایگاه دانش آموز در تراز اسلامی، حقوق دانش آموزی، مدرسه و سلامت روان دانش آموز، بحران هویت، بحران کنکور توسط مجلس دانش آموزی در ادوار مختلف تدوین و تصویب شده و برای تصویب نهایی و اجرا به مجامع تصمیم گیری همچون شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده است.

رئیس سازمان دانش آموزی استان بوشهر نیز در این آیین با بیان اینکه برای نخستین بار پارلمان دانش آموزی استانی تشکیل می شود، گفت: در مجمع عمومی که با حضور 120 نفر از اعضای شوراهای دانش آموزی تشکیل می شود، 7 دانش آموز پسر و 7 دانش آموز دختر با آرا اعضا مجمع به عنوان اعضا شورای دانش آموزی استان انتخاب می شوند.

محمودحسنی توابع ادامه داد: هیات رئیسه 6 نفره این شورا، به عنوان مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز منصوب می شوند.

وی افزود: 14 عضو شورای دانش آموزی استان و 36 رئیس شورای دانش آموزی شهرستان ها و مناطق، نخستین پارلمان دانش آموزی ( مجمع مشورتی) را تشکیل می دهند.

حسنی توابع اضافه کرد: همچنین در این مجمع، 2 نماینده استان در مجلس دانش آموزی نیز انتخاب می شوند.

در پایان پس از رای گیری و شمارش آرا، بردیا صغیری از بوشهر، امیراسکندر اسکندری از کنگان، محمد قاسمی و ابوالفضل زارعی از دشتستان، محمدرضا تنو از دیر، علیرضا حاجی پور از آبپخش، مهدی سازگار از شبانکاره، کیمیا غلامی از گناوه، فاطمه گرمسیری، مهتاب بوستانی و آناهیتا ابوالفتحی از دشتستان، ریحانه دشتی فر از بوشهر، حنانه صمصامی منفرد از جم و شقایق صداقت  از تنگستان به عنوان اعضا شورای دانش آموزی استان انتخاب شدند.

همچنین بردیا صغیری و کیمیا غلامی که بیشترین رای را کسب کردند، موفق به راهیابی به دهمین دوره مجلس دانش آموزی به نمایندگی از استان بوشهر شدند.