آخرین مطالب

دستور استاندار بوشهر به اصناف و بازاریان؛ تا پایان هفته جاری تعطیل باشید / لغو پروازها به مقصد عسلویه

آفتاب آب پخش،استاندار بوشهر با قدردانی از همرامی مردم در مقابله با بیماری کرونا گفت: به منظور مقابله با بیماری کرونا و رعایت امور بهداشتی، اصناف و بازار بوشهر و آرایشگاه‌های زنانه استان تا پایان هفته جاری تعطیل باشند.

 عبدالکریم گراوند  صبح امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا  با اشاره به تغییر کاری در ادارات اظهار داشت: به سبب عدم هماهنگی بین استانها در زمینه ساعت کاری، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت که ساعت ادارات به حالت قبلی برگردد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر یک پیشنهاد به ستاد ملی در خصوص تغییر ساعت کار ادارات ارائه کرده است افزود:  این پیشنهاد مبنی بر اینکه ساعت کاری ادارات در کل کشور از 8 تا 13 باشد که در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم‌گیری کند.

استاندار بوشهر به جلوگیری از ورود مسافر به استان پرداخت و با بیان اینکه این موضوع  مورد بررسی قرار گرفته است گفت: جلوگیری از ورود مسافردر ستاد ملی مقابله با کرونا ملغی اعلام شده اما استان بوشهر یک پیشنهاد به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرد مبنی بر اینکه با توجه به نگرانی مردم در استانها و آلودگی بالای برخی استانها، این مجوز داده شود که ورود و خروج به استانها به مدت 2 هفته ممنوع اعلام شود.

گراوند با تاکید بر اینکه مردم از سفر به شهرهای مختلف کشور خودداری کنند، گفت: استان بوشهر آمادگی پذیرایی از مسافران را ندارد، در استان بوشهر فعالیت مراکز اقامتی، خانه‌های معلم، مهمانسرای ادارات و دیگر مکان‌ها را ممنوع اعلام کردیم و هموطنان، استان بوشهر را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند.

وی به اجاره خانه‌های مبله پرداخت و بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان مکلف است تمام واحدهای مبله در استان را پلمپ کند.

استاندار بوشهر، نسخه شفابخش برای مقابله با کرونا را نشستن در خانه  و رعایت اصول بهداشتی دانست و تاکید کرد: انتظار داریم مردم از سفر پرهیز کنند.

گراوند بر انجام تب سنجی در ورودی استان، مقابله با برپایی چادرهای اقامتی و جلوگیری از دایر کردن عرضه اقلام مورد نیاز عید نوروز تاکید کرد.

وی از تعطیلی  اصناف و بازار بوشهرتا پایان هفته جاری خبر داد و بیان کرد: به منظور مقابله با بیماری کرونا و رعایت امور بهداشتی، آرایشگاه‌های زنانه استان و  اصناف و بازار بوشهر تا پایان هفته جاری تعطیل باشند.

استاندار بوشهر از همکاری و همراهی آیت الله صفایی بوشهری برای جلوگیری از تجمعات مذهبی و اعلام تعطیلی نماز جمعه در استان قدردانی کرد و گفت: تعطیلی  فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر برنامه‌های تجمعی نقش مهمی در مقابله با ویروس کرونا داشته است.

گراوند به دورکاری کارمندان در اداره‌ها اشاره کرد و گفت: ادارات استان هر کاری که زمینه دورکاری دارند را به ستاد مقابله با کرونا اعلام تا کارمندان واجد شرایط از این ظرفیت استفاده کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به ممنوعیت ماموریت کارکنان ادارات تصریح کرد: انجام ماموریت کارکنان ادارات به جز جهاد کشاورزی آن هم فقط برای مقابله با هجوم ملخ‌ها ممنوع خواهد بود.

گراوند در مورد  وضعیت منطقه پارس جنوبی گفت: به ستاد ملی مقابله با کرونا، وزیر نفت و کشور  پیشنهاد می‌دهیم تا پرواز از مبدا استانهای آلوده به مقصد عسلویه تا پایان سال لغو شود.

وی با تاکید بر این نکته که شرایطی فراهم شود تا پایان اسفندماه جابجایی نیرو در عسلویه انجام نشود افزود: در این راستا کسانیکه به مرخصی رفتند تا پایان سال به محل کار مراجعه نکنند.

استاندار بوشهر بر جلوگیری از هرگونه تولید مواد ضدعفونی بدون هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید و خاطر نشان کرد: رعایت اصول بهداشتی در تولید اقلام مورد نیاز استان ضروری است و واحدهای تولیدی برای تولید اقلام بهداشتی با دانشگاه علوم پزشکی  هماهنگی کنند.

گراوند با تاکید بر قطع آرد نانوایی‌هاییکه  موارد بهداشتی را رعایت نکند بیان کرد: هر نانوایی در استان که اصول بهداشتی و مورد تاکید دانشگاه علوم پزشکی را رعایت نکند سهمیه آرد آن قطع خواهد شد.