آخرین مطالب

دستگیری ۳ هکر با سرقت 1400 حساب بانکی در دشتستان

آفتاب آب پخش،فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان داشت: با تلاش و اقدام ویژه افسران سایبری در پلیس فتا شهرستان دشتستان، سه نفر اعضای یک باند حرفه‌ای که اقدام به ساخت وانتشار 70 صفحه لینک‌های جعلی با موضوعاتی نظیر فروش شارژ ارزان قیمت، صیغه یابی، دوست یابی، تخصیص سبدکالا و سایت‌های واسط اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی کرده بودند شناسایی شدند.


سردار خلیل واعظی در جمع خبرنگاران اظخار داشت: با تلاش کارشناسان پلیس فتا سه نفر اعضای یک باند حرفه‌ای فیشینگ، با سرقت اطلاعات 1400 حساب بانکی به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون ریال در سراسر کشور دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان داشت: با تلاش و اقدام ویژه افسران سایبری در پلیس فتا شهرستان دشتستان، سه نفر اعضای یک باند حرفه‌ای که اقدام به ساخت وانتشار 70 صفحه لینک‌های جعلی با موضوعاتی نظیر فروش شارژ ارزان قیمت، صیغه یابی، دوست یابی، تخصیص سبدکالا و سایت‌های واسط اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی کرده بودند شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: این افراد با هدایت کاربران متقاضی به درگاه پرداخت جعلی، اطلاعات حساب هموطنان را در سراسر کشور کپی و فیشینگ و در ادامه به شیوه‌های مختلف نظیر انتقال موجودی حساب مالباختگان به حساب‌های در اختیار خود و دیگران، انجام خرید کالاها و اجناس مختلف از فروشگاه‌های اینترنتی با اطلاعات حساب و موجودی حساب مالباختگان و استفاده از اجناس یا فروش دوباره آنها در فضای مجازی و روشهای دیگر، تمامی وجوه موجود در این حساب‌ها را به سرقت می‌بردند.

سردار واعظی با بیان اینکه، علی‌رغم استفاده متهمان از ابزار پنهان ساز هویتی، با تلاش متخصصان پلیس سایبری رد پای دو نفراز اعضای این باند در استان بوشهر و یک نفر دیگر  در یکی از استان‌های همجوار شناسائی و با استفاده از روشهای علمی و آزمایشگاهی دقیق، هویت متهمان و محل دقیق سکونت آنان مشخص و در چند مرحله عملیات پلیسی، آن‌ها را دستگیر و به پلیس فتا منتقل  کردند. 

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه در هنگام دستگیری اعضای این باند 10 دستگاه انواع رایانه ثابت و لپ تاپ، 15 دستگاه گوشی تلفن همراه و 14 قطعه سیم کارت کشف شد که از آنها برای ارتکاب جرائم خود استفاده می‌کردند و اقلامی از قبیل پوشاک، زیور آلات طلا، لوازم بهداشتی به ارزش تقریبی بیش از  یک میلیارد و 200 میلیون ریال که با استفاده از موجودی حساب مالباختگان خریداری نموده بودند و در منازلشان نگهداری می‌شد کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: طبق نظر کارشناسان پلیس فتا میزان وجوه برداشت شده اینترنتی که توسط اعضاء این باند از حساب مالباختگان برداشت شده است، حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.

سردار واعظی با توصیه به  شهروندان گفت: در هنگام انجام فعالیت‌های اقتصادی اینترنتی، کاربران از رمز دوم یکبار مصرف یا پویا استفاده کنند و برای خریدهای اینترنتی و پرداخت هرگونه وجه، از بازکردن لینک‌هایی که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود خودداری کنند و آدرس دقیق سایت و درگاه را بررسی و به آن سایت مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: خانواده‌ها بر عملکرد فرزندان خود در استفاده از فضای مجازی و اینترنت همچون فضای حقیقی جامعه نظارت کنند و می‌توانند برای این موضوع از متخصصان و کارشناسان پلیس فتا در استان مشورت بگیرند.