آخرین مطالب

سپاه استان بوشهر معادل ۲ میلیارد تومان بسته معیشتی بین مردم استان توزیع کرد

آفتاب آب پخش،فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به تامین و توزیع بسته معیشتی بین نیازمندان گفت: در مرحله نخست سپاه استان بوشهر بیش از ۴ هزار بسته معیشتی غذایی به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان بین نیازمندان استان توزیع کرده است.

با تبریک فرا رسیدن سال 1399 به اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا پرداخت و اظهار داشت: سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در پی انتشار ویروس کرونا از همان ابتدا بر اساس وظایف و ماموریت‌های محموله در قرارگاه استانی مبارزه با کرونا و قرارگاه مرکزی سپاه  شرکت کرد.

وی از مشارکت بسیجیان در طرح ملی غربالگری کرونا  خبر داد و بیان کرد: در این راستا تاکنون بسیجیان استان بوشهر افزون بر 100 هزار نفر غربالگری تشخیص کرونا  کرده‌اند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی در مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد: 100 گروه جهادی در سراسر استان بوشهر برای ضدعفونی، بیماریابی، توزیع مواد ضدعفونی و ماسک فعال هستند و شبانه‌روز خدمات به مردم ارائه می‌کنند.

رزمجو با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش یک‌بار مصرف توسط بسیجیان استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا 70 کارگاه تولید ماسک و دستکش یک‌بار مصرف در نقاط مختلف استان بوشهر راه‌اندازی و تاکنون 130 هزار ماسک و دستکش به صورت رایگان بین مردم توزیع شده است.

وی با اشاره به تولید ماسک و دستکش یک‌بار مصرف برای بیمارستان بوشهر خاطرنشان کرد: کارگاه‌های تولیدی بسیجیان در همه شهرستان‌های 10گانه استان بوشهر فعال است.

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از شست‌وشوی اماکن و معابر عمومی توسط بسیحیان خبر داد و بیان کرد: بسیجیان استان بوشهر در راستای مقابله با ویروس کرونا تاکنون 3 هزار اماکن مذهبی، تجمعی، آموزشی، معابر، خیابان‌ها ضدعفونی کرده‌‌اند.

رزمجو از تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی توسط نیروهای جهادی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تاکنون پایگاه‌های مقاومت بسیج 2 هزار بطری مواد ضدعفونی کننده در بشکه‌های 250 سی سی در استان بوشهر توزیع کرده‌اند.

وی با اشاره به آموزش آگاه سازی در مورد بیماری و  ویروس کرونا گفت: 5 هزار بسیجی استان بوشهر تاکنون آموزش‌های لازم در شهرها و روستاها در مورد ویروس کرونا عرضه کرده‌اند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به ایجاد پست‌ها و ایستگاه‌های ایست و بازرسی افزود: در راستای تشخیص بیماری کرونا و تب‌سنجی  در مبادی ورودی شهرهای استان بوشهر، بسیجیان استان در 200 پست ایست و بازرسی در قالب تیم‌های شش تا 9 نفره با هماهنگی دستگاه‌های متولی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و نیروی انتظامی مستقر شده‌اند.

رزمجو توزیع بیش از 20 هزار بروشور آموزشی در زمینه آگاه‌سازی مردم از ویروس کرونا را از دیگر فعالیت سپاه استان دانست و خاطرنشان کرد: در مقابله با بیماری کرونا بیش از 5 هزار نیروی بسیجی استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

وی ضدعفونی شهرها و معابر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا علاوه بر سپاه استان، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با تجهیزات و امکانات پیشرفته همراه با دیگر نیروهای مسلح استان بوشهر در امر ضدعفونی خیابان‌ها، معابر و مکان‌های پرتردد اقدام کرده‌اند و آلودگی کرونا را به حداقل رسانده‌اند.

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به  توزیع بسته معیشتی  سپاه بین نیازمندان و افراد آسیب پذیر اشاره کرد و گفت:در مرحله نخست بیش از 4 هزار خانوارکه به سبب ویروس کرونا مشکلات معیشتی و اقتصادی برای آنان فراهم شده مشمول دریافت بسته معیشتی غذایی سپاه استان شدند.

رزمجو ارزش هر بسته معیشتی غذایی را معادل 500 هزار تومان دانست و افزود: سپاه استان بوشهر تاکنون بیش از 4 هزار بسته معیشتی غذایی به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان بین افرادی که در  فضای انتشار ویروس کرونا  دچار آسیب اقتصادی شده‌اند توزیع کرده است.