آخرین مطالب

۶ مرکز برای خرید گندم از کشاورزان بوشهری تعیین شد/ پیش بینی خرید ۱۰۸ هزارتن گندم

آفتاب آب پخش،سید محمد هاشمی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر  ، بیان کرد: شش مرکز شامل انبار چغادک، سیلوی برازجان و کارخانه‌های آرد استان  تجهیز شده و آماده خرید تضمینی گندم از کشاورزان هستند.


او ادامه داد: ساعات کار مراکز از ساعت ۸ تا ۱۷ است و در صورت ایجاد تراکم، ساعات کار افزایش خواهد یافت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر افزود: با تو جه به شرایط  کنونی و به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، تب‌سنج در اختیار مراکز خرید قرار گرفته تا کشاورزان قبل از ورود به مرکز کنترل شوند، همچنین به همه افرادی که قصد ورود به مراکز خرید را دارند یک جفت دستکش و ماسک تحویل می‌شود و  همه خودروهای حامل گندم هنگام ورود ضدعفونی می‌شوند.

هاشمی از کشاورزان خواست از تجمع در مراکز خرید گندم خوداری کنند، زیرا این مراکز تا پایان تیر فعال خواهند بود.

او همچنین گفت: پیش بینی شده بود که برداشت گندم از پنجم فروردین آغاز شود اما بارندگی موجب تاخیر دربرداشت وخرید شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر پیش‌بینی کرد که امسال مقدار ۱۰۸ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شود.

هاشمی، بانک عامل برای پرداخت وجه گندم را بانک کشاورزی عنوان کرد و افزود: آن دسته از کشاورزان که در این بانک حساب ندارند، حساب  باز کنند تا در پرداخت وجه گندم تسریع شود.

او بیان کرد: با توجه به اینکه خرید گندم براساس ثبت اطلاعات در سامانه پهنه بندی وداده‌های کشاورزی امکان پذیر است کشاورزان باید برای ثبت اطلاعات خود را در این سامانه که از سوی ادارات جهاد کشاورزی ویا مراکز خدمات کشاورزی صورت می‌گیرد، اقدام کنند.

هیات وزیران در جلسه دیروز خود، قیمت تضمینی خرید گندم به ازای هر کیلوگرم را، ۲۵ هزار ریال اعلام کرد.

پارسال بیش از ۱۴۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریده شد که نسبت به سال قبل آن، نزدیک به ۹ برابر افزایش داشت و بر همین اساس، استان بوشهر توانست رکورد بیشترین افزایش خرید گندم را در کشور به خود اختصاص دهد.