close
دانلود آهنگ جدید
در چند روز آینده ریزش ملخ را خواهیم داشت در این اوضاع، همین را کم داشتیم!
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

آفتاب آب پخش،مدیرکل جهادکشاورزی استان می گوید: خط قرمز ما نخلستان‌ها و باغ‌های مرکبات است و اینکه بتوانیم آفت را در استان کنترل کنیم تا به استان‌های مجاور خسارت نزند.


محمدتقی منوچهری بیان کرد: ملخ در استان بوشهر کنترل شده است و فقط در نقاطی که UTM را برداشته ایم و تخم ریزی شده و برای کمتر کردن جمعیت ملخ‌ها و بیشتر در مناطق کوهستانی تمرکز داریم.

او گفت: پیش بینی‌ها این است که در چند روز آینده ریزش جدید خواهیم داشت؛ کار اصلی از نیمه فروردین آغاز می‌شود، بنابراین هواپیما در استان مستقر و ۶ فرودگاه سمپاشی ترمیم و آماده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: علاوه بر سموم استفاده شده در بهمن و اسفند، سم به میزان کافی و تعدادی سمپاش جدید خریداری و در انبار قرار داده شده است.

منوچهری افزود: الان حدود ۱۰۰ سمپاش آماده به علاوه ۳۰۰ نفر نیروی عملیاتی درگیر مبارزه هستند که به محض رخ دادن هر اتفاقی در عرصه هستند.

او عنوان کرد: حدود ۵۵ گروه ردیابی و پایش داریم و حدود ۲۵ گروه مبارزه که به طور قطع در اردیبهشت این اکیپ‌های مبارزه، به ویژه در زمان انتقال عملیات مبارزه به دشت‌ها چند برابر خواهد شد.

منوچهری گفت: کشاورزان و باغداران آموزش داده شده و خودشان به عنوان ردیاب و پایشگر فعالیت می‌کنند و مزارع و باغ‌های وسیع را ردیابی می‌کنند و در صورت بروز هر اتفاقی به سرعت به ما اطلاع می‌دهند.

او افزود: خط قرمز ما نخلستان‌ها و باغ‌های مرکبات است و اینکه بتوانیم آفت را در استان کنترل کنیم تا به استان‌های مجاور خسارت نزند. در صورت نیاز به استان‌های همسایه کمک می‌کنیم و هم از آن‌ها کمک می‌گیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر توصیه ما فقط این است که همه مراقب باشند و به محض اینکه ریزش جدید در نقطه‌ای اتفاق بیفتد و یا پوره‌ها از تخم بیرون بیایند به ما اطلاع دهند تا نیرو‌های آماده باش کار خود را در منطقه آغاز کنند.