آخرین مطالب

بوشهر رتبه اول کشوری در پرداخت زکات/اختصاص، ۲.۵ نیم میلیارد تومان هم به زکات خرما

آفتاب آب پخش،مدیر کل کمیته امداد امام خمینی اضافه کرد: در زمینه زکات محصولات کشاورزی، ۲ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به زکات گندم بود و ۲.۵ نیم میلیارد تومان هم به زکات خرما اختصاص داشت.


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: مردم این استان با پرداخت ۱۰ میلیارد تومان زکات رتبه اول کشوری را کسب کردند.

احمد لطفی بیان کرد: طی سال‌های اخیر به خصوص سال گذشته که سال بارشی خوبی داشتیم آمار جذب زکات در استان بسیار خوب بود.

وی افزود: مردم استان بوشهر همواره در پرداخت زکات پیشتاز بوده‌اند به گونه‌ای که پارسال با  جذب ۱۰ میلیارد تومان، رتبه اول کشوری را در جمع‌آوری زکات داشتیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی اضافه کرد: در زمینه زکات محصولات کشاورزی، ۲ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به زکات گندم بود و ۲.۵ نیم میلیارد تومان هم به زکات خرما اختصاص داشت.

وی با بیان اینکه کرونا آسیب‌هایی را به برخی کسب و کار‌ها و افراد تحت پوشش کمیته امداد وارد کرده افزود: یکی از برنامه‌های کمیته امداد استفاده بیشتر از ظرفیت زکات برای کمک به خانواده‌های تحت پوشش این نهاد، بهزیستی و دیگر نیازمندان است.

لطفی ادامه داد: این کمک‌ها بنا به تشخیص شورای زکات شهرستان‌ها برای تقویت مشاغل خرد، مسکن، ازدواج و معیشت نیازمندان هزینه خواهد شد.