دریچه‌های شبکه آبیاری «آبپخش» برقی می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

آفتاب آب پخش،مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر از برقی شدن سازه‌های هیدرولیکی کانال اصلی در شبکه آبیاری آبپخش خبرداد.


روح اله محمدی د از الکترونیکی شدن سازه‌های هیدرولیکی کانال اصلی در شبکه آبیاری آب پخش خبرداد و اظهار داشت: این سازه‌های هیدرولیکی موجب عملکرد سریع‌تر و دقیق‌تر مانور دریچه‌ها و همچنین باعث کاهش مشکلات در تنظیم و کنترل آب می‌باشد .

مدیرعامل شرکت بهره برداری از  شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر افزود: از ابتدای تاریخ آبیاری تاکنون این سازه ها دستی بوده و عملیات مانور و بالا و پایین کردن دریچه ها و نیز تنظیم آب به منظور توزیع عادلانه آب مشکلات عدیده ای برای مأمورین توزیع آب به همراه داشت .

وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه این سازه در مقطع حساس کانال اصلی شبکه آب پخش قرار دارد و به دلیل دشواری تنظیم و کنترل آب توسط سازه قدیمی، این سازه هیدرولیکی از مکانیکی به برقی تبدیل گردید .

مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت: با برقی شدن دریچه‌ها عملیات تعمیر و نگهداری و تنظیم آب و مانور دقیق‌تر دریچه‌ها در مواقع رهاسازی آب و نیز هنگام سیلاب در شبکه سریع‌تر خواهد بود.