آخرین مطالب

جزئیات فوت‌شدگان مبتلا به کرونا در استان بوشهر/دل‌خوش به آمار فعلی نباشیم

آفتاب آب پخش،دکتر کشمیری ادامه داد: متأسفانه یکی دیگر از بیماران بستری با ۸۰ سال سن براثر کرونا جان خود را از دست داد تا آمار جان‌باختگان استان بوشهر به عدد ۱۱ افزایش یابد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی جزئیات جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر را چنین عنوان کرد: میانگین سنی ۱۱ جان‌باخته کرونا در استان بوشهر ۷۰٫۹ سال است که از این تعداد ۷ مورد در شهرستان دشتستان، ۲ مورد در شهرستان بوشهر و ۲ مورد دیگر نیز در شهرستان گناوه به ثبت رسیده است.
دکتر کشمیری افزود: از مجموع بیماران فوت‌شده، ۶ بیمار دارای بیماری زمینه‌ای بودند، 3 بیمار به دلیل کهولت سن و 2 بیمار دیگر نیز 60 ساله و بدون بیماری زمینه‌ای جان خود را ازدست‌داده‌اند.
وی ادامه داد: مسن‌ترین جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر ۹۳ ساله و جوان‌ترین نیز فردی ۳۵ ساله و داری بیماری زمینه‌ای ژنتیکی بوده است.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: تعداد افراد بهبودیافته که در اینفوگرافیک روابط عمومی دانشگاه به شکل روزانه منتشر می‌شود به معنی این است که فرد در بیمارستان بستری نیست و در مراقبت خانگی به سر می‌برد و اگر هر یک از آنان به هر علتی دچار علائمی شوند که نیاز به بستری داشته باشند طبیعی است که از تعداد بهبودیافتگان کم و به تعداد افراد بستری اضافه شوند.
دل‌خوش به آمار فعلی نباشیم
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر تصریح کرد: آمارهای فعلی نتیجه اتخاذ رفتار صحیح مردم در برابر کرونا بوده است و این موضوع نباید ما را از شیوع احتمالی موج دوم کرونا غافل کند.
دکتر سعید کشمیری با ابراز تشکر از همکاری مردم با مدافعان سلامت استان بوشهر عنوان کرد: وضعیت فعلی استان بوشهر ‏حاصل رفتار همه آحاد مردم در روزهایی است که با جدیت پشتیبان مدافعان سلامت استان بودند و درصورتی‌که این رفتار ادامه پیدا نکند ممکن است روزهای سختی پیش روی ما قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از عموم مردم درخواست می‌کنم همچنان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را ‏جدی گرفته، از رفت‌وآمدهای غیرضروری به‌شدت پرهیزکرده و دیدوبازدیدهای خود را به‌روزهای بعد از شکست کرونا موکول ‏کنند.‏
جزئیات فوت‌شدگان مبتلا به کرونا در استان بوشهر به شرح زیر است:

                           شهرستان دشتستان

ردیف

جنسیت

سن

نوع بیماری/ کهولت سن

1

مرد

58 سال

سابقه بیماری قلبی عروقی

2

مرد

93 سال

با سابقه بیماری ریوی و کهولت سن

3

مرد

88 سال

کهولت سن

4

زن

80 سال

سابقه آسم

5

زن

80 سال

سابقه ریوی، کلیوی و دیابت

6

زن

60 سال

بدون سابقه بیماری

7

زن

35 سال

دیابت و بیماری ژنتیک

                             شهرستان بوشهر

ردیف

جنسیت

سن

نوع بیماری/ کهولت سن

1

مرد

60 سال

بدون سابقه بیماری

2

مرد

67 سال

سابقه بیماری قلبی عروقی

شهرستان گناوه

ردیف

جنسیت

سن

نوع بیماری/ کهولت سن

1

زن

82 سال

کهولت سن

2

زن

77 سال

کهولت سن