آخرین مطالب

راه اندازی بانک اطلاعاتی نیازمندان، خیرین/توزیع 600 بسته حمایتی بین مددجویان کمیته امداد

به گزارش  آفتاب آب پخش ،شمس الدینی رئیس کمیته امداد آب پخش در نشست شورای زکات بخش آبپخش بیان داشت، در راستای رسیدگی  به نیازمندانی که بر اثر ویروس کرونا دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی شدند رزمایش کمک مومنانه در نقاط مختلف کشور از جمله بخش آب پخش در آستانه ماه مبارک رمضان آغاز شده است.
رئیس کمیته امداد آب پخش خاطر نشان کردبا توجه به تنوع  برداشت محصولات کشاورزی در بخش آب پخش، نخیلات ، غلات .. و خصوصا کشاورزان خواست نسبت به پرداخت زکات اهتمام بیشتری داشته باشند.وی گفت،  زکات و فرهنگسازی آن انعکاس عمومی مهم است که برای استمرار و احیای همیشگی این فریضه الهی نیاز به تشویق افراد مودی و ترغیب افراد جدید برای حضور در این میدان است.

نیاز است با تهیه بانک اطلاعاتی نیازمندان بخش آب پخش زمینه بهره‌مند افرادی که زیر چتر هیچ یک از نهادهای حمایتی قرار ندارند را از کمک‌های مردمی و نهادهای حمایتی فراهم شود.

ایشان افزود: تهیه بانک اطلاعاتی نیازمندان و ساماندهی خیران  بخش آب پخش  موجب می شود افرادی که تحت حمایت هیچ یک از نهادهای حمایتی قرار ندارند بتوانند،به راحتی شناسایی واز کمک‌های مردمی و حمایت‌های نهادهای انقلابی بهره مند شوند.

کمیته  آب پخش در اجرای پویش طرح اطعام مهدوی و اهداء سبد کالای معیشتی به نیازمندان  بخش  آب پخش که با همکاری نهادها، خیران و  نیکوکاران اجرا شده است  تا پایان ماه مبارک رمضان در سه مرحله خدمات ویژه معیشتی به افراد بی‌بضاعت عرضه می کند.


این خدمات در سه مرحله ۱- طرح پخت و توزیع غذای گرم ( طرح مهدوی) دو مرکز آیت الله مهدوی، حسنیه حضرت علی اکبر، که  درمرحله اول بیش از 600  توزیع شد
۲- طرح اهداء سبد کالا برای بیش از300 سبد غذایی خانوار، تهیه 5 تن برنج،و تهیه 600 بسته 300 تومانی برای خانوارها،

  ۳ – طرح جذب حامی در طول ماه مبارک رمضان برای فرزندان یتیم و بد سرپرست تحت حمایت.

وی بیان داشت در بخش آب پخش 1100 نفر معیشیت بگیر و 650 خانوار تبصره 14 و زنان بی سرپرست از خدمات وجود دارد.

 وی ابراز امیدواری کر،طرح اکرام مهدوی و اکرام ایتام از ۱۵ رمضان در سطح بخش شروع می شود و دهیاران و مراکز نیکوکاری در قالب های مختلف به نیازمندان و محرومان کمک خواهند کرد.

 رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان بوشهر ،در نشست شورای زکات آب پخش افزود:  جمع آوری زکات توسط مردم در وضعیت خوبی قراردارد طوری که سال گذشته در پرداخت زکات واجب و رشد نقدینگی زکات در کشور مقام اول بدست آوردیم.

دکتر سید باقر موسوی نژاد گفت:سال گذشته۱۰ میلیارد تومان زکات در استان بوشهر جمع آوری شد که نسبت به سال قبل آن ۹۸ درصد رشد داشته است.

وی گفت: زکات جمع آوری شده صرف هزینه مددجو، مسکن، زوج های جوان، مسائل درمانی، فرهنگی دانش‌آموزان می‌شود.

وی در ارتباط با زکات فطریه ادامه داد: امسال در نظر داریم که ۷۰ درصد ظرفیت زکات فطریه جمع آوری شده به سمت خانواده‌های نیازمند هدایت شود تا بتوانیم مشکلات اساسی این خانواده‌ها را رطرف کنیم.