آخرین مطالب

بازدید از حوزه‌های برگزاری امتحانات منطقه آب پخش انجام شد/تصاویر

آفتاب آب پخش: در این بازدید بخشدار  بخش آب پخش با همراهی رئیس اداره  آموزش و پرورش منطقه آب پخش و کارشناس حراست از حوزه های امتحانی مدارس بازدید نمودند  و نحوه اجرای دستور العملهای بهداشتی و کیفیت برگزاری امتحانات را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند


 بخشدار آب پخش اظهار داشت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی  امتحانات در حال برگزاری است و امکانات خوبی از جمله مواد ضد عفونی و آماده کردن محیط مناسب را در مقابله با کرونا برای دانش آموزان فراهم  شده است.

علی تنگ ارمی اضافه کرد: آموزش و پرورش از معدود مکان های  است که ضریب حساسیت در جهت اطمینان بخشی به خانواده‌ها و جامعه در آن بسیار بالا می باشد.

تنگ ارمی اضافه کرد: با توجه به اینکه وضعیت سال تحصیلی آینده مشخص نیست این نوع بازگشایی‌ها و اقدامات در مدارس به نوعی مانور عملیاتی است تا اگر سال آینده با موارد خاصی روبرو شدیم چالش کمتری را در این زمینه داشته باشیم.

وی اظهار کرد:  بیشترین دغدغه سلامتی دانش‌آموزان  را داریم لذا در ارزیابی‌هایی که داشتیم مشخص شد دانش‌آموزان توصیه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و با مراقبت فردی در مدرسه حضور پیدا می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز بیان نمود: در روز تنها یک آزمون برگزار می‌شود لذا دانش آموزان حداقل وسایل را با خود دارند، حوزه‌ها نیز میزبان دانش آموزان چندین مدرسه هستند و بچه‌ها باید به تدریج به حوزه امتحانی وارد و خارج شوند و همچنین از سرویس‌های تجمیعی جهت رفت و آمد استفاده نشود.

اکرم پاپری اضافه نمود: با توجه به شیوع بیماری کونا همکاران مراقب از ماسک استفاده و دستکش استفاده کردند و دانش آموزان را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرده ایم و در حوزه‌های امتحانی فاصله صندلی‌ها رعایت شده است.

پاپری گفت: یکی از نگرانی‌های خانواده‌ها نحوه برگزاری امتحانات بود که برای رفع نگرانی آنها آموزش و پرورش و بهداشت بر نحوه اعمال پروتکل‌های بهداشتی در حوزه امتحانی مدارس نظارت می‌کنند و سلامت دانش آموزان را در اولویت قرار داده‌اند.