آخرین مطالب

ضرورت همکاری با نیروی انتظامی و بسیج برای محافظت از نخیلات

به گزارش آفتاب آب پخش،حسن فریبرزی مسئول خانه کشاورز دشتستان: در سال گذشته با مجوز شورای تامین شهرستان دشتستان بسیج هم در کنار کلانتری در نخلستان‌ها گشت زنی می‌کرد که این اقدامات تا حدودی از آمار سرقت‌ها کاست وی بیان داشت: امسال در جلسه‌ای با بخشدار آبپخش قرار شد به کلانتری این بخش در حوزه تامین خودرو و سوخت کمک شود ولی تاکنون کلانتری موفق به اخذ مجوزهای لازم نشده‌است.


مسئول خانه کشاورز دشتستان گفت: در برخی مناطق این شهرستان هرساله سرقت محصول خرما از نخیلات بصورت محدود رخ می‌دهد و گزارش‌ها و آمار آنها در کلانتری‌های محلی وجود دارد.

حسن فریبرزی افزود: اما امسال بدلیل برخی مشکلات اقتصادی و فعال شدن دلال‌های خرده‌پا و مغازه های فصلی که مبادرت به خرید خرما از خرده فروشان می‌کنند آمار سرقت این محصول بویژه در بخش آبپخش بسیار بالا رفته و باعث نگرانی باغداران شده‌است.

وی اضافه کرد: برای تامین امنیت نخیلات، کلانتری آبپخش تا آنجا که مجوز داشته باشد تلاش کرده اما به دلیل گستردگی و پراکندگی نخیلات اقداماتی بیش از این لازم است.

فریبرزی ادامه داد: همچنین کلانتری آبپخش با نصب بنر در سطح شهر از همشهریان خواسته است تا موارد مشکوک به سرقت خرما را گزارش کنند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته با مجوز شورای تامین شهرستان دشتستان بسیج هم در کنار کلانتری در نخلستان‌ها گشت زنی می‌کرد که این اقدامات تا حدودی از آمار سرقت‌ها کاست.

مسئول خانه کشاورز دشتستان گفت: امسال در جلسه‌ای با بخشدار آبپخش قرار شد به کلانتری این بخش در حوزه تامین خودرو و سوخت کمک شود ولی تاکنون کلانتری موفق به اخذ مجوزهای لازم نشده‌است.

فریبرزی ادامه داد: همکاری‌های لازم با کلانتری منطقه برای اخذ مجوز گشت زنی توسط مسئولان شهرستان، کمک گرفتن از نیروهای بسیج و برخورد مسئولان مربوطه با دلالان و مغازه‌های فصلی خرید خرما که به نوعی موجب ترغیب و تشویق سارقان می‌شوند، می‌تواند این گونه ناامنی‌ها را کاهش دهد./منبع ایرنا