آخرین مطالب

در جذب سهمیه نفت سفید و گاز مایع و تخصیص به شهروندان، در سال ۹۹ نارسایی وجود نخواهد داشت

آفتاب آب پخش،جلسه مشترک بخشدار، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش آب‌پخش با رئیس شرکت پخش فرآوردی های نفتی ناحیه برازجان به منظور توزیع نفت سفید و گاز مایع بین مصرف‌کنندگان در بخش آب‌پخش با استفاده از بستر بانکی به شیوه الکترونیکی تشکیل شد.


ظر به اینکه احتمال بروز مشکل برای تعدادی از خانوارهای روستایی بخش به دلیل عدم امکان ثبت نام اینترنتی برای دریافت نفت سفید و گاز مایع وجود دارد، با هماهنگی شوراها و دهیاران روستا ترتیبی اتخاذ می گردد تا ثبت نام آنان با استفاده از امکانات موجود در سطح روستاهاو بخش انجام شود.

علی تنگ‌ارمی افزود: در روستاهای فاقد دهیاری از طریق رئیس شورای اسلامی اطلاعات خانوارهای فاقد گازکشی جمع‌آوری و تا حد امکان نسبت به ثبت نام آنان اقدام می شود.
وی گفت: شوراهای اسلامی و دهیاران خانوارهای چند نفره که در یک مکان زندگی میکنند را شناسایی و به این بخشداری معرفی تا اقدامات لازم به منظور بهره مندی آنان از نفت سفید و گاز مایع انجام تا از این حیث مشکلی در بخش نداشته باشیم.
بخشدار آب‌پخش با بیان اینکه این اقدام موجب می گردد تا در هیچ کدام از فصول سال با مشکل کمبود نفت و گاز مایع مواجه نشویم، گفت: متقاضیان نفت سفید و گاز مایع باید با داشتن شماره ملی، شماره حساب بانکی، کدپستی محل سکونت و شماره تلفن همراه به نام سرپرست خانوار در سامانه درخواست فرآورده نفتی به آدرس 
http://NewTejaratAsan.niopdc.ir  نسبت به ثبت مشخصات و احراز هویت در این سامانه اقدام نمایند. 
وی گفت: پس از تأیید مراحل ثبت نام توسط شرکت پخش فرآوده های نفتی بصورت الکترونیکی، سهمیه مورد نظر وارد شماره کارت بانکی معرفی شده به سامانه می شود و با مراجعه خانوار به عاملین مجاز، گاز مایع یا نفت سفید دریافت می‌شود. قابل ذکر است میزان سهیمه ماهیانه هر خانوار برای دریافت گاز مایع 46 کیلوگرم می باشد. 
ایشان با تأکید بر ثبت نام هرچه سریعتر سرپرستان خانوار در سامانه مذکور گفت: شهرداری و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای تابعه و دهیاران نسبت به شناسایی دقیق افراد مشمول و اطلاع رسانی مطلوب به شهروندان اقدام نمایند. 
بخشدار آب‌پخش در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه با مدیریت و همکاری سرپرستان خانوار ان شاالله هیچ گونه مشکلی در دریافت گاز مایع در بخش نخواهیم داشت؛ گفت: در تلاش هستیم که سهمیه مورد نظر برای سایر افراد غیر سرپرست خانوار از جمله کیوسک داران، دامداران و.... نیز هرچه سریعتر فراهم شود.
در این جلسه بارگاهی رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی دشتستان نیز حضور داشت و گفت: ثبت نام سرپرستان خانوار در سامانه برای دریافت نفت سفید و گاز مایع موجب می شود تا سوخت های مورد نظر به دست مصرف کنندگان واقعی برسد و از مصرف غیرقانونی سوخت جلوگیری گردد.
وی در ادامه گفت: در برخی اوقات به دلیل عدم نظارت دقیق در توزیع گازمایع توسط عاملین، با کمبود گاز مواجه می‌شویم و این امر موجب نارضایتی مصرف کنندگان واقعی را در پی داشت که با سامانه ای شدن دریافت سوخت، حقی از کسی ضایع نمی شود.