آخرین مطالب

مراسم تجلیل از پنج مادر  شهید  محله بهرام آباد برگزار شد/تصاویر

آفتاب آب پخش،در سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) روز تکریم از مادران و همسران شهدا مراسم تجلیل از پنج  مادر شهید محله بهرام آباد شهر آبپخش  برگزار شد.


مراسم تجلیل از  پنج مادر شهید  محله بهرام آباد  به مناسبت  سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س)  با حضور فرمانده حوزه شهید دستغیب شهر آبپخش  در حسینیه حضرت علی اکبر (ع)  محله بهرام آباد شهر آبپخش  برگزار شد.
 
حجت السلام سجاد پیروی  در این مراسم با اشاره به ادب و اخلاق حضرت ام‌البنین در مقابل فرزندان امام علی (ع)، بر ضرورت تربیت اسلامی و اخلاقی فرزندان تأکید و اظهار داشت :  مادران و همسران شهدا باید ادامه‌دهنده راه حضرت فاطمه زهرا (س)، حضرت خدیجه (س) و ام‌البنین (س)  باشند.

پیروی در ادامه افزود :  صلابت و شکیبایی مادران شهدای معزز که فرزندان خویش را درراه رضای پروردگار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی، نثار کردند در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان والامقام نیست.
پیروی ابراز داشت : این بانوان پس از شهادت عزیزانشان نیز با شجاعت، صبر، استقامت و پیروی از ولایت مقام معظم رهبری همواره منادی، مروج و علمدار خط سرخ شهیدان و اهداف و آرمان‌های والای آن‌ها بوده‌اند .

حجت اسلام پیروی  افزود: نقش زنان به‌ویژه مادران و همسران شهدا در شکل‌گیری، پیروزی، استمرار و تداوم انقلاب اسلامی و سهم آن‌ها در حماسه ۸ سال دفاع مقدس بی‌بدیل و کم‌نظیر است و تبیین و ترویج این مسئله مستلزم پیوند و ارتباط آن‌ها با مردم جامعه با تأکید بر نقش و جایگاه بانوان بزرگ فداکار تاریخ اسلام است.
وی با تأکید بر ضرورت به‌کارگیری معیار حکیمانه در شخصیت زن برای تربیت فرزند در بعد عملی و نظری، اظهار داشت: خوشبختانه در دنیای امروز که پر از فساد، ابتذال و منکرات است، فرهنگ ایثار و شهادت در کشورمان وجود دارد و روزبه‌روز پررنگ‌تر می‌شود.

پیروی  گفت: مهم‌ترین ویژگی حضرت ام‌البنین (س) که باعث شد روز وفات ایشان را، به نام روز گرامیداشت مادران و همسران شهدا قرار دهند وجه ولایتمداری و تسلیم محوری ایشان بوده است.
وی بیان کرد: ام‌البنین (س) بانویی بود که همه خصایص یک انسان پیرو مکتب الهی را در وجود خود پرورانده بود و از شجاعت و پاکی مثال‌زدنی برخوردار بوده است.

پیروی با تبریک روز تکریم همسران و مادران شهدا گفت: مادران و همسران شهدا  اسوه صبر و ایستادگی هستند، آن‌ها بعد از شهادت همسران و فرزندان خود با تمام وجود از راه این شهدا دفاع کرده وزندگی آن‌ها را سامان بخشیده‌اند. 

وی تأکید کرد: همسران و مادران شهدا، درس صبر و ایستادگی، ایثار و تبعیت از ولایت را از حضرت ام‌البنین (س) هدیه گرفته‌اند. 
وی خاطرنشان کرد: مادران و همسران شهدا، سربازان گمنامی هستند که صبورانه راه عزیزان خود را ادامه داده‌اند و این‌ها همان نیمه پنهان ماه هستند که در حقیقت نیمه‌روشن آن‌ها شهدا بودند. در ارزش‌گذاری مقام بانوان و همسران شهدا، صرفاً جایگاه شهدا را می‌توان برای آن‌ها قائل شد. 
پیروی افزود :  حضرت ام البنین مادر حماسه است ، حالا این حماسی بودند جوانان مارا دارند می گیرند و آیات جهاد دارند بر میدارند و قصد داشتن داستان حسین فهمیده را حذف کنند .
پیروی ابراز داشت : شهید مهدی باکری در دشت طلاییه در بیسیم گفت  ، به امام بگویید تا آخرین قطره خون دفاع کردیم .
پیروی در ادامه افزود : شهید مهرداد عزیز الله  در وصیت نامه اش گفت سلام  به نام امام زمان و امام خمینی ، و  در خاطره ای که از ایشان هست گفت خمپاره کنار ما اصابت کرد و ما آسیب ندیدیم این لطف خدا بود و می‌گفت حداقل یک هفته بچه های خودتان بفرستید جبهه ، تا درس ایثار و فداکاری یاد بگیرند .

پیروی ابراز داشت : همسر شهید چمران ، بعداز شهادت  یک هفته بالا سرش بود و نظامی ساده نبود و به فرمان امام رفت پاوه را آزاد کرد اهل حماسه بود و در اوج حماسه و عشق ورزی به مردم خانه نداشت ، یک آقایی دیدم چیزی روی سرش کشیده است و بیرون ایستاده است  کنارش تا صبح ماندم و مریض شدم و گفت لذت بخش ترین لحظه زندگیم موقعی بود که کنار یک فقیر مریض شدم .
حجت السلام پیروی گفت : کار فرهنگی خیلی خوب است و آسان ، دل کسی بشکنی کار فرهنگی نیست یاد کنیم شب جمعه از حاج قاسم سلیمانی ، در جایی سفره افطار بود و همسر شهید اسماعیلی می‌گوید  فرزندش به حاجی  گفت چرا منزل ما نمایی گفتن به منزل خوانده شهدا می آیید  و وقتی آمد منزل ما  دخترم نوازش میکرد و یک نوری بود و بدون محافظ آمدند .
حجت السلام پیروی تاکید کردند : اگر حاج قاسم بود چه  میکرد ، مکتب حاج یک مدرسه درس آموز بود ،
گفتنی است این مراسم با حضور فرمانده حوزه مقاومت شهدای شهر آبپخش ض و مادران شهدا و مردم  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حسینیه حضرت علی اکبر (ع) محله بهرام آباد شهر آبپخش   برگزار شد.