آخرین مطالب

مراسم تجلیل از مودیان و عاملین زکات در آب پخش برگزارشد+تصاویر

به گزارش آفتاب آب پخش، با حضور مسولین مراسم تجلیل از مودیان و عاملین زکات در آب پخش برگزارشد


مراد شمس الدینی رئیس کمیته امداد آب پخش در این جلسه اظهار داشت: مردم دیندار و نوع دوست  آ ب پخشی  از ابتدای سال جاری تا کنون 900  میلیون تومان زکات شامل زکات فطریه، زکات مال و زکات مستحبی پرداخت کردند که در جهت رفع مشکلات خانوارهای نیازمندی که از قبل شناسایی شد هزینه شده است.

دبیر شورای زکات  بخش  آب پخش خاطرنشان کرد: همه زکات جمع آوری شده در جهت رفع مشکلات نیازمندان همان منطقه از قبیل مسکن، 6مورد جهیزیه عروس،کارهای عام المنفع (100میلیون جاده بین نخیلات)،10 میلیون خرید دستگاه مامو گرافی ،31مورد آبگرمکن،10مورد یخچال،درمان و تحصیلی دانش آموزان نیازمند به ویژه تهیه  20مورد  تبلت دانش آموزی هزینه شده است.

امام جمعه آبپخش در این نشست، با اشاره به اهمیت زکات اظهار داشت: زکات از واجبات الهی است که بر هر مسلمانی واجب است آن را انجام دهد.
حجت الاسلام رضایی افزود: در احادیث و روایات فراوانی موضوع پرداخت زکات مورد تاکید قرار گرفته و چندین آیه قرآن نیز به زکات اشاره کرده است.

بخشدار آبپخش نیز با اشاره به پتانسیل بالای بخش آبپخش در زمینه جمع‌آوری زکات گفت: آبپخش با دارا بودن مردمی متدین و ولایی و اراضی کشاورزی و نخلستان‌های سر به فلک کشیده، پتانسیل بالایی در زمینه جمع‌آوری زکات دارد و ستاد زکات باید فعالیت بیشتری کند.

 تنگ ارمی  افزود: در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد جمع‌آوری زکات در منطقه آبپخش هستیم که امیدوار هستیم این روند تداوم داشته باشد.


در پایان  مودیان و عاملین، با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.