آخرین مطالب

مصاحبه با سید محمد موسوی کیک بوگسینگ کار جوان آب پخشی

به گزارش آفتاب آب پخش،یکی از این قهرمانان جوان و آینده دار شهرمان آب پخش،آقای سید محمد موسوی است که در رشته کیک بوگسینگ افتخاراتی را به دست آورده است و همچنان می کوشد تا درعرصه کشوری وبین المللی پرچم کشورمان را  به اهتزاز در بیاورد.


مصاحبه ای با این قهرمان جوان اب آب پخشی،ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید:
 
خودتان را معرفی کنید؟

سلام  سید محمد موسوی هستم ۲۲ ساله 

لطفا درمورد رشته ی ورزشی تان برای علاقمندان به ورزش توضیح دهید؟
رشته ورزشی کنونی من که در سطح رقابتی در ان به تازگی فعالیت دارم پرورش اندام هست در رشته فیزیک یا به زبان عامیانه همان زیبایی اندام.
چه افتخاراتی را تا کنون بدست آورده اید؟
به دلیل علاقه زیاد به ورزش و رقابت کردن، از سال ۸۶ فعالیت های ورزشی خودم رو شروع کردم و رشته های ورزشی زیادی رو تجربه کردم از جمله وشوو_فوتبال_ والیبال_بوکس_ کیک بوکس_ تکواندو_ بدنسازی.  اما در سطح رقابت، اولین رقابتم در سال ۸۸ در رشته وشوو بود که مقام سوم کشوری رو کسب کردم. و در رشته کیک بوکس مقام های متعدد استانی، انتخاب و حضور در یک دوره مسابقات انتخابی تیم ملی در یزد، مقام سوم  مسابقه کشوری تهران، مقام اول مسابقات کشوری استان اصفهان، و نائب قهرمانی در مسابقات برون مرزی در سطح اماتوری در کشور اذربایجان بوده. پس از اون به دلایل و شرایط های پیش رو، بدنسازی رو در سطح اولویت های ورزشیم قرار دادم و  وارد رقابت در رشته پرورش اندام شدم. از سال ۹۴، فعالیت در بدنسازی رو در کنار فعالیت رزمی خودم شروع کردم،  اما  یک سال و خوردی هست که در این رشته، به دلیل علاقه و پتانسیل ژنتیکیم، به قصد رقابت فعالیت خودم رو به صورت جدی شروع کردم.
لطفا درمورد مسابقاتی که شرکت کرده اید توضیح بدهید؟

مسابقه ای که  در ان رقابت کردم، مسابقه استانی پرورش اندام یادواره شهدای مدافع سلامت بود که در قالب مسابقات استانی انتخابی مسابقات کشوری تیم ملی، به میزبانی شهر گناوه برگزار شد و به دلیل عدم مجوز برگزاری مسابقات پرورش اندام  در بعضی از استان های کشور بخاطر کرونا، از چندین استان کشور در این رقابت شرکت کردند و به نوعی مسابقات جو و سطحی کشوری داشت. و بنده به عنوان اولین تجربه رقابت در این رشته ورزشی، فقط با سه هفته رژیم اماده سازی و شرایط مالی نا مساعد، و اشتباهاتی که در روز اخر مسابقه داشتم که باعث از بین رفتن فرم و کات عضلات بدنیم شد، با وجود اشتباهاتی که در رنگ زدن بدنم صورت گرفت که تقریبا بدون رنگ براق کننده روی استیج رفتم، که مقام چهارم رو کسب کردم آن هم در صورتی که بدن من نسبت به نفر سوم کامل تر و زیبا تر بود و این نظر تمام اطرافیان و حضار بود. و به عنوان اولین رقابت، و کمترین تجربه و کمترین زمان اماده سازی که داشتم، با شرایط های صورت گرفته، از نتیجه خودم راضی هستم، و از الان به خودم قول دادم که در رقابت سال اینده، مقام قهرمانی رشته خودم رو کسب خواهم کرد...
به نظر شما شهر اب پخش چقدر پتانسیل این ورزش را دارد؟

در شهر ابپخش در رشته پرورش اندام دو نماینده فعال بیشتر نداریم در سطح رقابت.متاسفانه این رشته به هزینه زیادی نیاز داره و برای رقابت، نیاز به یه ژنتیک خاص با چندین سال سابقه تمرینی و سختی های بسیار بسیار زیادی داره به خصوص در دوره اماده سازی مسابقه که این موارد، افراد رقابتی در این رشته رو بسیار منحصر به فرد و کمیاب میکند که در شهر ابپخش، یک پتانسیل قوی و اینده دار فقط وجود دارد. جناب آقای یاسر گلابی که به عنوان نماینده پرورش اندام کار شهر، در رشته فیزیک کلاسیک شرکت کرد و مقام سوم رو کسب و به عنوان اولین آبپخشی به مسابقات کشوری انتخابی تیم ملی دعوت شد و یقین دارم اگه بها داده بشه به این قهرمان خوبمون، حرف های زیادی برای زدن داره توی این رشته. و در کنار اقا یاسر، منم با تلاش و اراده تمرینات فشرده، سال اینده یکی از مدعی های قهرمانی در رشته خودم خواهم بود و انشالله سال اینده در کنار اقا یاسر، بتونم یکی از پتانسیل های خوب، و نماینده اینده دار شهر، توی این رشته باشم به امید حمایت و توجه مسئولین.

حمایت مسئولین ورزشی درآب پخش از این رشته ی ورزشی چقدر است؟
متاسفانه چه در رشته های دیگه که بودم چه در این رشته، هیچگونه حمایت ورزشی از طرف مسئولین ورزشی نداشتیم. بنده تا به حال با وجود این همه مسابقه و مقامی که کسب کردم، حتی یک پیام تبریک از طرف رییس اداره تربیت بدنی شهر نداشته ام. شاید حرف جالبی نباشد اما او شاید مرا ببیند نشناسد! طی چند سال فعالیت ورزشی کوچک ترین توجهی حتی دریافت نکردم. توی این رشته ورزشی هم همانند بقیه رشته ها هیچ توجه و اهمیتی به ما داده نمیشه حتی فضا و شرایط تمرین هم به خوبی نداریم. تلخ تر از همه این هست که من و آقا یاسر، هر روز برای تمرین خودمون میریم برازجون و برمیگردیم. کار از خواهش از مسئولین گذشته زیاد خواهش کردیم و نتیجه ای دریافت نکردیم و حتی با بد رفتاری هم مواجه شدیم.
ما در عرصه ورزش هیچ حامی حتی برای یه دست زدن و تشویق کردن خالی نداریم. حتی برای یه تبریک خالی.  این یعنی نابودی ورزش شهر. یعنی نابودی پتانسیل های ورزشی شهر.  اگر هر حمایتی هم بوده، هر تشویقی هم بوده از طرف شخصیت های غیر مربوطه با مسعولین ورزشی بوده که با عشق و علاقه ای که برای پیشرفت و ارتقای سطح ورزش شهرشون داشتند، حمایتت هایی در حد توان صورت گرفته. و جا داره از بزرگ ترین حامی ورزش شهر، که هیچگونه مسئولیتی هم در قبال ورزش این شهر ندارن، تشکر ویژه کنم. جناب اقای مهندس بهزاد بویری که یک تنه حامی تمامی رشته های ورزشی در حد توان بوده و الحق بیشترین زحمت رو تا الان برای ورزش این شهر کشیدن با وجود این که مسعول نیست!  بار ها از بنده هم حمایت کردن و حتی برای این مسابقه زمانی که فهمیدن بنده شرکت کردم، اعلام حمایت کامل خودشون در قبال بنده اعلام کردن.  فقط برای بنده جای تعجب این جاست که وقتی ما همچین پتانسیل هایی در مسئله حمایت از ورزش بخش ابپخش داریم که جوان هستند و به صورت خود جوش حمایت میکنند و از جیب خودشون میزارن، دقیقا این مسعول های نا لایق که به صورت غیر قانونی پشت میز نشسته اند، چیکار میکنن اونجا! تا کی! 
برنامه شما برای آینده چیست؟

برنامه من برای اینده به امید خدا اماده سازی محکم برای مسابقه سال اینده هست که به خودم ایمان دارم یکی از مدعیان قهرمانی در رشته خودم خواهم بود .