آخرین مطالب

گفتگو با “مریم برگستوان ” بانوی قهرمان در کونگ فو توآ

خانم برگستوان ضمن تشکر ویژه از وقتی که برای مخاطبان ما اختصاص داده اید، لطفا یک معرفی کامل از خودتان برای خوانندگان آفتاب آب پخش ارائه دهید.
با عرض سلام و خدا قوت خدمت مجموعه فعال و بزرگ آفتاب آبپخش که حقیقتا فعالیت هایش چون آفتاب درخشان بازتاب گسترده نور فعالیت هایش روشنگر تمامی فعالیت های شهر آبپخش و استان بوشهر هست*

🔶 مریم برگستوان هستم متولد ۱۳۷۶نگین سبز استان بوشهر آبپخش بزرگ، دارای مدرک تحصیلی لیسانس و مدیر مرکز اختلالات یادگیری گویا در آبپخش و همچنین مربی و داور رسمی فدراسیون کونگ فو کشور. 
از رشته ورزشی تخصصی خودتان بگویید. 
*بنده رشته ورزشی ام کونگ فو توآ است که تنها ورزش رزمی ملی ایرانی است.  به جرات میتونم بگم وقتی کسی وارد عرصه ورزش رزمی کونگ فو میشود دیگر نمیتواند راکد باشد و چون رودخانه ای روان همیشه در حال حرکت است. کونگ فو توآ همانطور که از نامش پیداست به معنای طریقت دانایی و روش بهتر زندگی کردن است و در جمله خلاصه نمیشود. یا بهتر است بگویم باید کونگ فو کار باشی تا بتوانی آنچه در خصوص کونگ فو توآ گفته میشود را لمس کنی

رشته کونگ فوتوا را در چه سنی شروع کردید؟
ورزش کونگ فو توآ را از سن نوجوانی در باشگاه اماتا در شهر آبپخش، با علاقه شروع کردم و تا کنون و البته تا همیشه ادامه خواهم داد.
خانم برگستوان تاکنون در رشته کونگ فوتوا موفق به کسب چه عناوینی شده اید؟
در مسابقات استانی و کشوری تا کنون چندین مقام ارزشمند را کسب کردم که همه را تقدیم به هم استانی ها خصوصا مردمان پر مهر دیار خودم آبپخش عزیز میکنم.
که البته در همین راستا تا کنون توانسته ام در مربیگری درجه سه، داوری درجه دو و مدرک فنی شالبند مشکی دان سه فدراسیون کونگ فو دریافت کنم و همچنین با تلاش پشتکار شاگردهای عزیزم توانستم در مسابقات عنوان مربی برتر استان را به نام خود ثبت کنم . 

برنامه آینده شمـا برای ادامه و استمرار موفقیت هایی که بر شمردید چه خواهد بود؟
بی شک ذکات هر علمی انتشار و گسترش آن است و من قصد دارم بیشتر از آنکه به فکر کسب مدال برای خودم باشم  بجای آنکه به تنهایی در میادین حضور پیدا کنم در گوشه گوشه خانه تمام همشهریانم مدال های افتخار آویزان گردد و در هر خانه و خانواده نماینده ای از این رشته ایرانی باشد و مقام های قهرمانی برای آنها کسب شود.
وضعیت ورزش کونگ فوتوا بانوان استان بوشهر وبه خصوص بخش آب پخش را در چه سطحی ارزیابی می نمایید؟
 کونگ فو توآ استان با تلاش و حمایت مسئول کونگ فو توآ استان استاد حمید رضا بنافی در کشور جایگاهی خاص و ویژه دارد و برای چهار سال متوالی  کسب مقام برتری را بین استان ها داشته است
و در خصوص بخش آبپخش باید عرض کنم که بی شک یکی از قطب های فعال و پر افتخار کونگ فو بانوان استان بوده  و در آینده نیز با تلاش بهتر از گذشته خواهد بود.

مجددا تشکر میکنم از شما که این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید.
جا دارد از همینجا از تمامی کسانی که برای سربلندی ورزش و نام آبپخش بزرگ قدم و یا قلمی میزنند بصورت خاص تقدیر و تشکر نمایم
در پایان از ریاست محترم اداره ورزش و جوانان جناب آقای عزیز محمدحسین پور و حمایت های ایشان برای باشگاه بانوان کونگ فو کمال تشکر را دارم و  برای شما و تمامی همشهریانم مجددا سلامتی و موفقیت را از خداوند منان آرزومندم.