آخرین مطالب

گفتگو با سید محمد مصطفوی از قاریان برجسته شهر آب پخش

گفتگو با سید محمد مصطفوی از قاریان برجسته  شهر آب پخش

آفتاب آب پخش،این بار به سراغ یکی دیگر جوانان  موفق شهرمان  رفته ایم تا در رابطه با فعالیتها و موفقیت هایشان گفتگویی صمیمانه داشته باشیم

درابتداخودتان رامعرفی نمایید وخلاصه ی ازتحصیلات وزندگی خود بیان بفرمایید.
بسم الله الرحمن الرحیم
شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی والفرقان
عرض سلام دارم خدمت اهالی محترم شهرم آبپخش و دوستان عزیز جامعه قرآنی.
**سید محمد مصطفوی هستم ۳۲ ساله و متولد شهر آبپخش.
تحصیلات دبستان و راهنمایی و دبیرستان ام را در آبپخش گذراندم. 
برای ما بگوییدچطورباقرآن منوس و به آن علاقمند شدید؟
بنده فعالیت قرآنی رو در واقع از سنین خردسالی هنگامی که با پدرم در محافل و مجالس قرآن در مناسبات و ایام مختلف حضور پیدا میکردم آغاز نمودم. با توجه به اینکه در فضای خانه همیشه تلاوت و زمزمه قرآنی پدرم را میشنیدم و با آن انس گرفته بودم و همچنین با علاقه خیلی زیاد و حمایت و تشویق سرشار خانواده ام و در سایه الطاف الهی همیشه در این مسیر پیگیر و ساعی بوده ام. البته ناگفته نماند هر دو پدر بزرگهای پدری و مادری بنده قاری، روضه خوان و مداح شهر و منطقه بوده اند که از نعمت خدادادی صدای خوب نیز بهره مند بوده اند. در دوران نوجوانی با تحقیق در زمینه صوت و لحن و همچنین فنون تلاوت و قاریان برجسته جهان اسلام آشنا و همچنین بیشتر در زمینه تلاوت علاقه مند گردیدم. با علاقه ای که به تلاوتهای استاد عبدالباسط داشتم و همچنین با راهنمایی برخی از اساتید محترم به سمت سبک این استاد بزرگ گرایش پیدا کردم. البته در مقطعی نیز تحت نظر اساتید عزیزی در رشته حفظ فعالیتهایی انجام دادم.
از تحصیلات غیر قرآنی خودتان بگویید، چه خوانده ید و الان چه می کنید؟
مقطع لیسانس را در رشته شیمی و دانشگاه شهر مرودشت و مقطع کارشناسی ارشد را در رشته شیمی تجزیه دانشگاه خلیج فارس سپری نمودم. اکنون نیز در زمینه صنعت و آزمایشگاه شیمی در یک پتروشیمی شاغل میباشم.
تاکنون چه مقام‌هایی در مسابقات قرآن کریم کسب کرده‌اید؟
برخی از رتبه ها و مقاماتی که تا اینجا کسب نموده ام عبارت اند از : مقام دوم قرائت در مسابقات پرسنل وظیفه ناجا استان تهران در سال ۹۲.
دو مقام سومی در رشته قرائت تحقیق شهرستان دشتستان.
مقام دوم در شهرستان دیر در زمینه قرائت و مقام اول در رشته اذان.
مقام چهارم در استان در زمینه قرائت تحقیق.
چطور باید قرآن را تلاوت کرد تا اثرگذار باشد؟/روزانه چقدر قرآن تلاوت می‌کنید؟
اگر تلاوت با خلوص دل و حضور و باتوجه به معانی و تفاسیر آن انجام گیرد به مراتب دارای اثر بخشی مضاعف خواهد بود. قرآن نور است هنگام تلاوت و نزدیک شدن به صحیفه نور میبایست دل را صاف و شفاف نمود تا در پیشگاه کلام حق تعالی بیشترین درک و لذت روحی را ببریم. در این صورت تمام آنچه باید از اثربخشی آهنگ و موسیقی تلاوت ، عاید قاری خواهد شد. و از همه مهتر عامل به قرآن بودن است که خداوند میفرمایند " اَنّی لا اُضیع اَجر عملَ عامل".
چه توصیه‌ای برای خانواده‌ها دارید برای این که فرزندانشان را با قرآن کریم مأنوس کنند؟
توصیه من به خانواده ها در درجه اول و مهمترین چیز پیاده کردن ادب و فهم قرآنی در فرزندان در کودکی و خردسالی و در اوایل یادگیری چه درس و چه حفظ و تلاوت است که سر منشا تمام تحولات خوب، درک قرآن و مفاهیم الهی است.
حرف پایانی....
انشاالله که همه فرزندان و جوانان ما در سایه الطاف الهی سربلند و پیروز و شادکام باشند و باعث موفقیت خود و خانواده و بالندگی جامعه اسلامی در سایه ولیعصر ارواحنا فداه باشند.
خیلی ممنونم و سپاس ویژه دارم از پدر و مادرم و همچنین همسر عزیزم که بستر و شرایط لازم را برای بنده فراهم نموده اند و تشکر از شما بخاطر توجه  وقت گرانبهاتون که به بنده عنایت فرمودید.
والسلام علیکم و رحمت الله