آخرین مطالب

کارخانه سیمان دشتستان دوباره از محیط زیست اخطار گرفت

کارخانه سیمان دشتستان دوباره از محیط زیست اخطار گرفت

آفتاب آب پخش،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: کارخانه سیمان دشتستان این استان به علت ایجاد آلودگی ‎ها در چند روز اخیر برای دومین بار از این اداره اخطار گرفت. 

فرهاد قلی نژاد  افزود: هم اکنون این آلودگی شدید که منجر به نارضایتی شهروندان دشتستانی شده از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

وی بیان کرد: بررسی‌ های اولیه درباره علت این آلودگی‌ها، نقص فنی در تجهیزات و دستگاه ها گزارش شده است که بررسی‌‏های تکمیلی صحت و سقم بیشتر آن را مشخص می‏‎‌کند.

قلی نژاد اظهار داشت: براساس قوانین و مقررات فعالیت صنعتی نباید موجب آلودگی های محیط زیست شود و در صورت وقوع این پدیده با واحدهای آلاینده برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: باید صنایع راهکارهای پیشگیری از آلودگی محیط زیست را اعمال و تجهیزات کنترلی آلودگی را نصب کنند تا از بروز آلودگی‎‌های احتمالی جلوگیری شود.

قلی نژاد گفت: در سال گذشته بیش از ۷۰۰ بازدید از واحدهای صنعتی استان بوشهر انجام که منجر به حدود ۳۰۰ اخطاریه زیست محیطی شد.

وی افزود: در این بازدیدها با نمونه‌برداری و بررسی خروجی‌ها، میزان آلایندگی صنایع مورد سنجش قرار می‌گیرد و در صورتی که خروجی آنها بالاتر از استانداردهای زیست محیطی تشخیص داده شود، اخطار مهلت دار برای برطرف کردن آلودگی صادر می‌شود