آخرین مطالب

حضور رییس آموزش و پرورش منطقه آب پخش در خانه حصیر بمناسبت هفته معرفی مشاغل

حضور رییس آموزش و پرورش منطقه آب پخش در خانه حصیر بمناسبت هفته معرفی مشاغل

آفتاب آب پخش،امروز چهارشنبه هفتم اردیبهشت ۱۴٠۱ریاست محترم آموزش و پرورش منطقه آب پخش بمناسبت هفته معرفی مشاغل در خانه حصیر شهر ملی  حضور یافتند.

خانم بازیار مدیر خانه حصیر آب پخش در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به ریاست محترم آموزش و پرورش خانم دکتر پاپری  و مجموعه محترم آموزشگاه عفت و دانش آموزان، هفته معرفی مشاغل را گرامی داشتند. 
ایشان در خصوص شهر ملی حصیر و رشته حصیربافی توضیحات جامعی را بیان داشتند و به این موضوع مهم اشاره کردند که خانه حصیر در زمینه معرفی شغل حصیربافی گامهای استواری را برداشته و بعد از عنوان دار شدن شهر آب پخش بعنوان شهر ملی حصیر یک شغل پایدار در منطقه ایجاد شده است که عده زیادی از بانوان و آقایان در این رسته شغلی فعالیت می کنند. 
در ادامه خانم دکتر پاپری ریاست محترم آموزش وپرورش منطقه آب پخش گفت: ثبت شهر آب پخش بعنوان شهر ملی یک عنوان بزرگ بوده که کسب شده و این اقدام در راستای ایجاد شغل و اشتغالزایی پایدار برای عموم ساکنان منطقه آب پخش بسیار موثر می باشد. 
ایشان افزودند: خانه حصیر آب پخش بستر بسیار بزرگی برای کار برای هر رده سنی در این شهر فراهم نموده و انشالله دانش آموزان می توانند در کنار تحصیلات خود با رشته حصیربافی نیز آشنا شده و این فن و هنر اصیل و بومی دستی منطقه آموزش ببینند. 
رییس آموزش و پرورش، خانه حصیر آب پخش را یک نمونه واضح از تولید و اشتغال نام برد و به دانش آموزان تاکید کرد که در خصوص دانش بنیان کردن حوزه حصیربافی می توانند فعالیت کنند و کارهای خارق العاده و نو را ایجاد نمایند.