close
متخصص ارتودنسی
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش - 151
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

نظر سنجی

اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار علمی و فناوری اطلاعات

آخرین عناوین

لیانا شریفیان: بحث اصلی ما بر سر حقوق زنان است اینکه خانم ها وارد عرصه موسیقی نواحی و بومی خود شوند و بتوانند در این زمینه کار کنند، فرهنگ و عرف جامعه ما باید کم کم این اجازه را دهد که بتوانند زنان نیز در این حوزه فعالیت کنند. به نظر من هیچ کاری نشد ندارد مصمم هستم که این مسیر را ادامه دهم با عشقی که به آن دارم می خواهم بگویم در هرچیزی که عشق وجود داشته باشد حتی اگر موانع هم بر سر راه باشد باز هم می توان موفق بود.

بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب 1386 مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امشب سی‌ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می‌شود.

تلاش برای وحدت اصول‌گرایان مدت‌هاست که آغاز شده است، گروه‌های اصول‌گرا که میوه تفرقه‌شان را در انتخابات ۹۲ چیدند بهتر می‌دانند در عصر پساتوافق اشتباهشان نه تنها موجب از دست دادن اکثریت مجلس که موجب به محاق رفتن گفتمان اصول‌گرایی خواهد شد.

حسن روحانی با بیانی شیوا و شیرین به بازگویی خاطرات خود پرداخته که در ادامه بخشی از این خاطرات از زبان وی نقل می‌شود.

«می‌گویند حق غنی‌سازی و فلان و فلان را ما گرفتیم، خب اگر این‌طور است، سند را امضا هم می‌کردید دیگر و کار را تمام می‌کردید. ممکن است فرد شجاعی پیدا شود که برود قلب رآکتور اراک را سرجایش بگذارد و با زن و بچه‌اش برود آنجا زندگی کند، آخر که چی؟ مگر شجاعت به این مسائل است، می‌خواهند ٨٠ میلیون‌نفر را به‌خاطر اینکه بگویند شجاع هستند، به خطر بیندازند. مسائل ایمنی در فعالیت‌های هسته‌ای با ایمنی در ایران‌خودرو فرق دارد. اگر در ایران خودرو اتفاقی بیفتد، همان شعاع خود را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. شما اتفاق‌هایی مثل چرنوبیل را دیده‌اید؟»

 براساس گفته های وزیر نفت، مشخص نیست که بالاخره کدام عامل در تاخیر بهره برداری و توسعه فازهای پارس جنوبی مهمتر است و ضعف مدیریت که قبلا به آن اشاره کرده است مهمتر است یا کمبود منابع که اخیرا آن را مهمترین دلیل تاخیر در پارس جنوبی معرفی کرده است عامل اصلی این تاخیرهاست؟!

چندی است که شبکه های اجتماعی به واقعیتی با سرچشمه های مجاز تبدیل شده اند و بر ذهن و فکر بسیاری از جوانان سایه افکنده اند . بسیاری از جوانان و حتی نوجوانان ما ساعت ها در این شبکه های اجتماعی وقت صرف می کنند

 


"اصلاح‌طلبان برای عبور از فیلتر نهادهای نظارتی نیازی به ارفاق یا استفاده از شیوه‌های خاص ندارند." حسین مرعشی بابیان این مطلب گفت: موضوع رد صلاحیت چالش اصلاح‌طلبان نیست بلکه چالش کشور است زیرا اگر قرار بر اداره کشور در مدار صحیح باشد نیاز داریم که یک انتخابات آزاد و رقابتی برگزار شود و حرکت در مسیر قانون تنها راه آن است.

رئیس مجلس پنجم شورای اسلامی در ادامه به رعایت‌نکردن قاعده بازی سیاسی اشاره کرد و گفت:ما هم حزب را نداریم و هم قاعده بازی را بلد نیستیم. واقعا در ایران قاعده بازی را بلد نیستیم. در دنیا یک جناحی در انتخابات اکثریت را پیدا می‌کنند و رئیس‌جمهور از آن حزب انتخاب می‌شود.

هفت ماه تا انتخابات مجلس دهم باقی مانده است و گروه های سیاسی مختلف در حال آماده سازی خود برای حضور و کسب موفقیت در این مصاف هستند. جامعه زنان نیز بیکار ننشسته و در ماه های اخیر با طرح مسئله سهم ٣٠ درصدی زنان در فهرست های انتخاباتی درصدد است که نمایندگان بیشتری را به مجلس بفرستد.

خوئینی‌ها می‌خواهد با حمایت از عارف و اصلاح طلبان اصیل، جلوی تولد اصلاح طلبان دورگه را بگیرد. او بر این باور است که اصول گرایان را نمی‌شود اصلاح طلب کرد و همچنین اصلاح طلبان نیز نمی‌توانند تبدیل به اصول گرایان جدی شوند.

تحلیلی در باب عدم مشارکت سیاسی زنان در استان بوشهر

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان طی یادداشتی در روزنامه گاردین نوشت: ایران توافق هسته ای را امضا کرد، اکنون نوبت اسراییل است.

آذر منصوری فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مشورتی اطلاح‌طلبان معتقد است دولت یازدهم بنا دارد همان رویکرد گفت وگو و تعامل سازنده‌ای را که با جهان داشت و به وسیله آن توانست به موفقیت و توافق هسته‌ای دست پیدا کند، در فضای داخلی کشور نیز امتداد دهد. هرچند که دکتر روحانی در این مسیر با خطر رادیکالیسم و افراطی‌گری برخی جریان‌ها مواجه خواهد شد اما می‌تواند گشایش‌های مورد تاکید عموم جامعه را تحقق بخشد.

رییس کمیته انتخاباتی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه تلاش داریم با نیرو‌های معتدل اصولگرا نیز جلساتی داشته باشیم، گفت: سعی داریم تا جایی که امکان دارد اختلافات را کاهش دهیم و طوری نباشد که به علت اختلاف بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل، نیرو‌های افراطی و تند‌ور مجلس را از دو طرف بگیرند.

آفتاب آبپخش:مذاکرات هسته ای به پایان رسید وتوافق هسته ای هم حاصل شد ودر عرصه ی ببن المللی توفیق بزرگی برای ایران به دست آمد.

سعید حجاریان با عنوان «کشف یا عقد» که به تحلیل رابطه دولت و ملت پرداخته بود، نوشت:

دکتر ناصر جوکار: آوردگاه چندین ساله مذاکرات هسته ای فرصت مناسبی بود تا جهان غرب با حربه مذاکره ٬سیاست دو قطبی سازی فضای عمومی و سیاسی کشور را دنبال نموده و از رهگذر ان راه را برای اهداف اتی خود هموار سازد.

رئیس اورژانس 115 دشتستان از قتل یک جوان دشتستانی در جاده فرعی روستای هلپه ای خبر داد و گفت: این جوان 27 ساله ساعت 45 دقیقه چهارشنبه 24 تیرماه در جاده مذکور و با خودروی شخصی اش در حال رانندگی بود.

صفحات سایت :