close
دانلود آهنگ جدید
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش - 193
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

تبلیغ شما پذیرفته می شود 09175515688


نظر سنجی

اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار علمی و فناوری اطلاعات

آخرین عناوین

به گزارش آفتاب آبپخش : مهدی نیکخواه سرپرست گروه هنری باران درگفتگویی با آفتاب آبپخش،به مناسبت روز جهانی کودک به مدت سه شب نمایش کودک وشاد موزیکال ،(ماجراهای خاله بهار ،منگوله وخندون )درآبپخش خبرداد

اين هفته کلاس درس آیت‌الله جوادی‌آملی که به گفته شاگردانش ٣٠ سال بود تعطیل نشده بود، با حضور طلاب معترض به برجام تعطیل شد. ماجرائی که واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی را هم در پی داشت و از این اتفاق که به گفته او «مخدوش‌شدن‌ شأن مرجعیت است» زبان به گلایه گشود. اما اصل ماجرا چه بود؟

کمیسیون ویژه بررسی برجام به آخر خط رسیده و آنطور که سخنگوی این کمیسیون گفته باید فردا منتظر قرائت گزارش آن در صحن علنی مجلس باشیم.

حزب اعتدال و توسعه همواره تعامل خوبي با نيروهاي اصلاح‌طلب معتقد به نظام داشته است و از شخصيت‌هاي وزين آنها در ليست‌هاي خود استفاده كرده است. قطعا در انتخابات آتي نيز يكي از كانديداهاي مورد حمايت ما اصلاح‌طلبان درون نظام است.

اين روزها آرايش انتخاباتي اصولگرايان و اصلاح‌طلبان با نزديك شدن هر چه بيشتر به زمان انتخابات‌هاي مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري در اسفندماه سال جاري التهاب بيشتري پيدا مي‌كند و مي‌توان گفت فضاي گروه‌ها و تشكل‌هاي سياسي به سمت انتخاباتي شدن حركت مي‌كند.

روز 24 اوت گذشته، هواپیمایی مسافربری وابسته به یکی از خطوط هوایی ایران در مسکو به زمین نشست. از آن میهمانی پیاده شد که سفرش در هیچ رسانه ای اعلام نشده بود.

به گزارش آفتاب آبپخش:رویترز نوشت: تلویزیون دولتی عربستان سعودی اعلام کرد امروز پنجشنبه بر اثر ازدحام جمعیت در هنگام انجام مناسک حج در دره منی، خارج از شهر مقدس مکه، دست کم 150 تن از زائران خانه خدا جان خود را از دست دادند و 390 تن نیز زخمی شدند.

لیانا شریفیان: بحث اصلی ما بر سر حقوق زنان است اینکه خانم ها وارد عرصه موسیقی نواحی و بومی خود شوند و بتوانند در این زمینه کار کنند، فرهنگ و عرف جامعه ما باید کم کم این اجازه را دهد که بتوانند زنان نیز در این حوزه فعالیت کنند. به نظر من هیچ کاری نشد ندارد مصمم هستم که این مسیر را ادامه دهم با عشقی که به آن دارم می خواهم بگویم در هرچیزی که عشق وجود داشته باشد حتی اگر موانع هم بر سر راه باشد باز هم می توان موفق بود.

بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب 1386 مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امشب سی‌ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می‌شود.

تلاش برای وحدت اصول‌گرایان مدت‌هاست که آغاز شده است، گروه‌های اصول‌گرا که میوه تفرقه‌شان را در انتخابات ۹۲ چیدند بهتر می‌دانند در عصر پساتوافق اشتباهشان نه تنها موجب از دست دادن اکثریت مجلس که موجب به محاق رفتن گفتمان اصول‌گرایی خواهد شد.

حسن روحانی با بیانی شیوا و شیرین به بازگویی خاطرات خود پرداخته که در ادامه بخشی از این خاطرات از زبان وی نقل می‌شود.

«می‌گویند حق غنی‌سازی و فلان و فلان را ما گرفتیم، خب اگر این‌طور است، سند را امضا هم می‌کردید دیگر و کار را تمام می‌کردید. ممکن است فرد شجاعی پیدا شود که برود قلب رآکتور اراک را سرجایش بگذارد و با زن و بچه‌اش برود آنجا زندگی کند، آخر که چی؟ مگر شجاعت به این مسائل است، می‌خواهند ٨٠ میلیون‌نفر را به‌خاطر اینکه بگویند شجاع هستند، به خطر بیندازند. مسائل ایمنی در فعالیت‌های هسته‌ای با ایمنی در ایران‌خودرو فرق دارد. اگر در ایران خودرو اتفاقی بیفتد، همان شعاع خود را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. شما اتفاق‌هایی مثل چرنوبیل را دیده‌اید؟»

 براساس گفته های وزیر نفت، مشخص نیست که بالاخره کدام عامل در تاخیر بهره برداری و توسعه فازهای پارس جنوبی مهمتر است و ضعف مدیریت که قبلا به آن اشاره کرده است مهمتر است یا کمبود منابع که اخیرا آن را مهمترین دلیل تاخیر در پارس جنوبی معرفی کرده است عامل اصلی این تاخیرهاست؟!

چندی است که شبکه های اجتماعی به واقعیتی با سرچشمه های مجاز تبدیل شده اند و بر ذهن و فکر بسیاری از جوانان سایه افکنده اند . بسیاری از جوانان و حتی نوجوانان ما ساعت ها در این شبکه های اجتماعی وقت صرف می کنند

 


"اصلاح‌طلبان برای عبور از فیلتر نهادهای نظارتی نیازی به ارفاق یا استفاده از شیوه‌های خاص ندارند." حسین مرعشی بابیان این مطلب گفت: موضوع رد صلاحیت چالش اصلاح‌طلبان نیست بلکه چالش کشور است زیرا اگر قرار بر اداره کشور در مدار صحیح باشد نیاز داریم که یک انتخابات آزاد و رقابتی برگزار شود و حرکت در مسیر قانون تنها راه آن است.

رئیس مجلس پنجم شورای اسلامی در ادامه به رعایت‌نکردن قاعده بازی سیاسی اشاره کرد و گفت:ما هم حزب را نداریم و هم قاعده بازی را بلد نیستیم. واقعا در ایران قاعده بازی را بلد نیستیم. در دنیا یک جناحی در انتخابات اکثریت را پیدا می‌کنند و رئیس‌جمهور از آن حزب انتخاب می‌شود.

هفت ماه تا انتخابات مجلس دهم باقی مانده است و گروه های سیاسی مختلف در حال آماده سازی خود برای حضور و کسب موفقیت در این مصاف هستند. جامعه زنان نیز بیکار ننشسته و در ماه های اخیر با طرح مسئله سهم ٣٠ درصدی زنان در فهرست های انتخاباتی درصدد است که نمایندگان بیشتری را به مجلس بفرستد.

خوئینی‌ها می‌خواهد با حمایت از عارف و اصلاح طلبان اصیل، جلوی تولد اصلاح طلبان دورگه را بگیرد. او بر این باور است که اصول گرایان را نمی‌شود اصلاح طلب کرد و همچنین اصلاح طلبان نیز نمی‌توانند تبدیل به اصول گرایان جدی شوند.

تحلیلی در باب عدم مشارکت سیاسی زنان در استان بوشهر

صفحات سایت :