close
دانلود آهنگ جدید
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش - 211
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

نظر سنجی

اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار علمی و فناوری اطلاعات

آخرین عناوین

چندی است که شبکه های اجتماعی به واقعیتی با سرچشمه های مجاز تبدیل شده اند و بر ذهن و فکر بسیاری از جوانان سایه افکنده اند . بسیاری از جوانان و حتی نوجوانان ما ساعت ها در این شبکه های اجتماعی وقت صرف می کنند

 


"اصلاح‌طلبان برای عبور از فیلتر نهادهای نظارتی نیازی به ارفاق یا استفاده از شیوه‌های خاص ندارند." حسین مرعشی بابیان این مطلب گفت: موضوع رد صلاحیت چالش اصلاح‌طلبان نیست بلکه چالش کشور است زیرا اگر قرار بر اداره کشور در مدار صحیح باشد نیاز داریم که یک انتخابات آزاد و رقابتی برگزار شود و حرکت در مسیر قانون تنها راه آن است.

رئیس مجلس پنجم شورای اسلامی در ادامه به رعایت‌نکردن قاعده بازی سیاسی اشاره کرد و گفت:ما هم حزب را نداریم و هم قاعده بازی را بلد نیستیم. واقعا در ایران قاعده بازی را بلد نیستیم. در دنیا یک جناحی در انتخابات اکثریت را پیدا می‌کنند و رئیس‌جمهور از آن حزب انتخاب می‌شود.

هفت ماه تا انتخابات مجلس دهم باقی مانده است و گروه های سیاسی مختلف در حال آماده سازی خود برای حضور و کسب موفقیت در این مصاف هستند. جامعه زنان نیز بیکار ننشسته و در ماه های اخیر با طرح مسئله سهم ٣٠ درصدی زنان در فهرست های انتخاباتی درصدد است که نمایندگان بیشتری را به مجلس بفرستد.

خوئینی‌ها می‌خواهد با حمایت از عارف و اصلاح طلبان اصیل، جلوی تولد اصلاح طلبان دورگه را بگیرد. او بر این باور است که اصول گرایان را نمی‌شود اصلاح طلب کرد و همچنین اصلاح طلبان نیز نمی‌توانند تبدیل به اصول گرایان جدی شوند.

تحلیلی در باب عدم مشارکت سیاسی زنان در استان بوشهر

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان طی یادداشتی در روزنامه گاردین نوشت: ایران توافق هسته ای را امضا کرد، اکنون نوبت اسراییل است.

آذر منصوری فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مشورتی اطلاح‌طلبان معتقد است دولت یازدهم بنا دارد همان رویکرد گفت وگو و تعامل سازنده‌ای را که با جهان داشت و به وسیله آن توانست به موفقیت و توافق هسته‌ای دست پیدا کند، در فضای داخلی کشور نیز امتداد دهد. هرچند که دکتر روحانی در این مسیر با خطر رادیکالیسم و افراطی‌گری برخی جریان‌ها مواجه خواهد شد اما می‌تواند گشایش‌های مورد تاکید عموم جامعه را تحقق بخشد.

رییس کمیته انتخاباتی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه تلاش داریم با نیرو‌های معتدل اصولگرا نیز جلساتی داشته باشیم، گفت: سعی داریم تا جایی که امکان دارد اختلافات را کاهش دهیم و طوری نباشد که به علت اختلاف بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل، نیرو‌های افراطی و تند‌ور مجلس را از دو طرف بگیرند.

آفتاب آبپخش:مذاکرات هسته ای به پایان رسید وتوافق هسته ای هم حاصل شد ودر عرصه ی ببن المللی توفیق بزرگی برای ایران به دست آمد.

سعید حجاریان با عنوان «کشف یا عقد» که به تحلیل رابطه دولت و ملت پرداخته بود، نوشت:

دکتر ناصر جوکار: آوردگاه چندین ساله مذاکرات هسته ای فرصت مناسبی بود تا جهان غرب با حربه مذاکره ٬سیاست دو قطبی سازی فضای عمومی و سیاسی کشور را دنبال نموده و از رهگذر ان راه را برای اهداف اتی خود هموار سازد.

رئیس اورژانس 115 دشتستان از قتل یک جوان دشتستانی در جاده فرعی روستای هلپه ای خبر داد و گفت: این جوان 27 ساله ساعت 45 دقیقه چهارشنبه 24 تیرماه در جاده مذکور و با خودروی شخصی اش در حال رانندگی بود.

 همین الان نقشه راه میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای شفاف سازی و روشن شدن مسائل باقی مانده مربوط به گذشته و حال در رابطه با برنامه هسته ای ایران امضا کردم.

در نتیجه این تفاهم که با رعایت چارچوب ها، دستورالعمل ها و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران تدوین گردیده است، دستاوردهای زیر در حوزه هسته ای و لغو تحریم ها حاصل گردید.

آفتاب آبپخش:حضور و فعالیت زنان در اجتماع و بالاخص جامعه ی جنوب ایران که مورد توجه خاص نگارنده می باشد، همواره با بحث های زیادی روبرو بوده و این مساله دلایل زیادی دارد. به زنان در جامعه با نگاه "دیگری" نگریسته می شود. این تفاوت های دیدگاهی باعث برتری مرد نسبت به زن و عدم حضور و فعالیت زنان در اجتماع گردیده است. دلایل دیگری از جمله نگاه های جنسیتی به زنان، عدم وجود موقعیت سوژگی در بین زنان، وجود تابوها و..... نیز وجود دارد که در این مقاله سعی گردیده، موارد مطروحه مورد بررسی قرار گیرد. در این مقاله برای رهایی از جامعه سنتی، راه هایی از جمله گسترش فرهنگ خانواده های مدنی که یکی از پایه های مهم برای جامعه ای مدنی و ارگانیک می باشد، توصیه گردیده است.

آب همواره در گذر پر فراز و نشیب حیات گرانیگاه و کانون اجتماعات زیستی بوده و این امربرهمگان روشن و بدیهی است، حال که فرودهای آب وهوایی گام پیش گذاشته.......

آشنائی من با بیابانی برمی گردد به اواخر دهه چهل. شرکت هدیش تازه کلنگ پایگاه دریائی زده بود و من آنجا کار می کردم ، او آن موقع به دنبال اعتصاب در معادن شاهرود از کار اخراج و با خانواده به بوشهر برگشته بود. با وساطت یکی از دوستان ما همکار شدیم. از آن روز تا هنگام مرگ دلخراش بیابانی من و او همیشه سراغ هم داشتیم و هیچگاه روابط مان کاملا قطع نشد ، جز در یک فاصله زمانی دو سه ساله در دهه ی پنجاه که او به استخدام اداره ی فرهنگ در آمد و در یکی از روستاهای بندر ریگ مشغول به کار معلمی شد و من برای تحصیل به تهران رفتم و کمی از هم دور شدیم.

مسئولان ارشد دولت یازدهم با گذشت 2 سال از دولت دهم، ‌همچنان به انتقاد از عملکرد آن دولت در عرصه اشتغالزایی مشغولند، غافل از آن که عملکرد خودشان به مراتب بدتر است.

صفحات سایت :