پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش - 214
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

نظر سنجی

اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار علمی و فناوری اطلاعات

آخرین عناوین

در نتیجه این تفاهم که با رعایت چارچوب ها، دستورالعمل ها و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران تدوین گردیده است، دستاوردهای زیر در حوزه هسته ای و لغو تحریم ها حاصل گردید.

آفتاب آبپخش:حضور و فعالیت زنان در اجتماع و بالاخص جامعه ی جنوب ایران که مورد توجه خاص نگارنده می باشد، همواره با بحث های زیادی روبرو بوده و این مساله دلایل زیادی دارد. به زنان در جامعه با نگاه "دیگری" نگریسته می شود. این تفاوت های دیدگاهی باعث برتری مرد نسبت به زن و عدم حضور و فعالیت زنان در اجتماع گردیده است. دلایل دیگری از جمله نگاه های جنسیتی به زنان، عدم وجود موقعیت سوژگی در بین زنان، وجود تابوها و..... نیز وجود دارد که در این مقاله سعی گردیده، موارد مطروحه مورد بررسی قرار گیرد. در این مقاله برای رهایی از جامعه سنتی، راه هایی از جمله گسترش فرهنگ خانواده های مدنی که یکی از پایه های مهم برای جامعه ای مدنی و ارگانیک می باشد، توصیه گردیده است.

آب همواره در گذر پر فراز و نشیب حیات گرانیگاه و کانون اجتماعات زیستی بوده و این امربرهمگان روشن و بدیهی است، حال که فرودهای آب وهوایی گام پیش گذاشته.......

آشنائی من با بیابانی برمی گردد به اواخر دهه چهل. شرکت هدیش تازه کلنگ پایگاه دریائی زده بود و من آنجا کار می کردم ، او آن موقع به دنبال اعتصاب در معادن شاهرود از کار اخراج و با خانواده به بوشهر برگشته بود. با وساطت یکی از دوستان ما همکار شدیم. از آن روز تا هنگام مرگ دلخراش بیابانی من و او همیشه سراغ هم داشتیم و هیچگاه روابط مان کاملا قطع نشد ، جز در یک فاصله زمانی دو سه ساله در دهه ی پنجاه که او به استخدام اداره ی فرهنگ در آمد و در یکی از روستاهای بندر ریگ مشغول به کار معلمی شد و من برای تحصیل به تهران رفتم و کمی از هم دور شدیم.

مسئولان ارشد دولت یازدهم با گذشت 2 سال از دولت دهم، ‌همچنان به انتقاد از عملکرد آن دولت در عرصه اشتغالزایی مشغولند، غافل از آن که عملکرد خودشان به مراتب بدتر است.

اسلام آمریکایی در کلام امام معنای وسیعی دارد و فروکاستن آن به نمونه‌هایی مانند تشیع انگلیسی، وهابیت و اسلام بدون مبارزه ( اسلام صوفیانه ) خطای بزرگی است که مانع از روشن شدن مرز دقیق بین "اسلام امریکایی" و "اسلام ناب محمدی" خواهد شد

آفتاب آبپخش:شفیعی مدیرکل ارشاد با اون تصمیمش همه چی رو نابود کرد بعد از اخرج ما همه کنار کشیدن
همه؟

فرهنگ سیاسی ما ایرانی‌ها به روسیه خیلی نزدیک است. آنها خودشان را خیلی بزرگ می‌دانند. حس همکاری‌شان با دنیا کم است. شما چین و روسیه را با هم مقایسه کنید. چین می‌گوید من با دنیا همکاری می‌کنم، یاد می‌گیرم و خودم را حفظ می‌کنم. الان چین با آمریکا نیم تریلیون دلار تجارت دارد. اما روس‌ها می‌گویند ملاک، اقتصاد نیست. ملاک، توانایی‌های دیگر است. ما ملت بزرگی هستیم. مساحت، منابع طبیعی و تاریخی طولانی داریم. خیلی به ما نزدیک هستند. چینی‌ها هم خیلی مثل ما بودند و زمانی خودشان را مرکز ثقل جهان می‌دانستند. اما الان این‌گونه نیستند.

منصور حاجی پور | مدیر اسبق سازمان ایرانگردی و جهانگردی استان بوشهر

دکتر حسن روحانی در مراسم روز جهانی محیط زیست امسال که در سالن همایش های سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد، برای چندمین بار تاکید کرد که دولت یازدهم دولتی محیط زیستی است و حفاظت از این مقوله مهم  یکی از مولفه های بسیار با اهمیت در دولت اوست.

آفتاب آب پخش:گرفتن چادر داوطلبان خانم در کنکور سراسری تحت هیچ عنوان جزو دستورالعمل های سازمان سنجش در امر برگزاری آزمون نیست

آفتاب آبپخش:اخیرا خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به دختر موتورسوار ایرانی پرداخته است. بهناز شفیعی می‌خواهد الهام‌بخش دیگر دختران ایرانی باشد.

کسانی که می گویند تحریم ها بر آب اثر نداشته است، احتمالاً چون شیر آب خانه هایشان را باز می کنند و می بینند آب در جریان است، چنین تصوری می کنند! اما آیا نمی دانند از پشت این شیرهای پر آب، تا سفره زیر زمینی یا رودی که از کوه ها سرچشمه می گیرد، چه فناوری ها و مراحل پیچیده ای وجود دارد یا باید وجود داشته باشد؟! نکند فکر می کنند آب شیر از دیوار پشت سرش نشأت می گیرد؟!

باشگاه استقلال با ارسال درخواستی کتبی خواهان علیرضا منصوریان برای سرمربی گری این تیم شد.

عملکرد شوراهای بوشهر، برازجان وگناوه آن چنان که باید و شاید رضایت بخش نبوده و یکی از مصادیق بارز آن ، انتخاب شهرداران براساس سلیقه وبخشی نگری بعضی از اعضای ذی نفوذ شوراها و سپس عزل آنان به علت عدم هماهنگی ومجادله ی برخی دیگراز نمایندگان همان شورا بوده است تا آنجا که طی همین مدت کوتاه چندین سرپرست و شهردارعهده دار مدیریت شهرهای مربوطه گردیده است....

آفتاب آبپخش:'سرگئی ریابکوف' مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه با بیان این که دور کنونی مذاکرات ایران و 1+5 در وین بیش از انتظار پیشرفته داشته است، گفت:' طرف های مذاکره کننده توافق کردند تحریم ها در مورد ایران با توجه به ارزیابی آژانس بین المللی انرژی اتمی لغو خواهد شد.'

زیباکلام با اشاره به اینکه برخی از دوستان می‌گفتند این حرف‌ها را نزن تو را به زندان می‌برند، گفت: باید این حرف‌ها را به مردم بگوییم و 8 سال انفرادی را بپذیریم.

به دنبال افزایش بهای برخی حامل های انرژی از ابتدای سال جاری که با افزایش بهای برق آغاز و فعلا با بنزین خاتمه یافته؛ اگرچه هنوز هم انتقادها به این افزایش ها به ویژه افزایش  قیمت بنزین وجود دارد،اما از دولت به عنوان مجری دخل و خرج یکساله کشور معتقد است که اگر این افزایش ها صورت نگیرد،کسری بودجه ناشی از یارانه نقدی در انتهای سال دولت را با چالش های بزرگتری روبرو خواهد کرد.
 

سخنان الجولانی برای کارشناسان و ناظران سیاسی و نظامی حائز اهمیت بود آنجا که به این نکته اشاره کرد که «در این مرحله به این اکتفا می‌کنم که دست و پای ایران را در منطقه قطع کنم و اگر این امر کفاف نداد، نبرد را به داخل ایران خواهم کشاند، چون ایران در صدد برپایی امپراطوری فارسی است.»

حوزه علمیه ایروانی در تهران دیروز با انتشار اطلاعیه‌ای از «مردم» دعوت کرد برای اجرای آنچه که بند میم وصیتنامه حضرت امام خوانده می‌شود مقابل ورزشگاه آزادی تجمع کنند. این دعوت برای ١٠ روز دیگر و همزمان با برگزاری مسابقه تیم ملی والیبال ایران و امریکا صورت گرفته است.

صفحات سایت :