پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش - 216
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

نظر سنجی

اخبار ایران و جهان
اخبار ورزشی
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار علمی و فناوری اطلاعات

آخرین عناوین

کسانی که می گویند تحریم ها بر آب اثر نداشته است، احتمالاً چون شیر آب خانه هایشان را باز می کنند و می بینند آب در جریان است، چنین تصوری می کنند! اما آیا نمی دانند از پشت این شیرهای پر آب، تا سفره زیر زمینی یا رودی که از کوه ها سرچشمه می گیرد، چه فناوری ها و مراحل پیچیده ای وجود دارد یا باید وجود داشته باشد؟! نکند فکر می کنند آب شیر از دیوار پشت سرش نشأت می گیرد؟!

باشگاه استقلال با ارسال درخواستی کتبی خواهان علیرضا منصوریان برای سرمربی گری این تیم شد.

عملکرد شوراهای بوشهر، برازجان وگناوه آن چنان که باید و شاید رضایت بخش نبوده و یکی از مصادیق بارز آن ، انتخاب شهرداران براساس سلیقه وبخشی نگری بعضی از اعضای ذی نفوذ شوراها و سپس عزل آنان به علت عدم هماهنگی ومجادله ی برخی دیگراز نمایندگان همان شورا بوده است تا آنجا که طی همین مدت کوتاه چندین سرپرست و شهردارعهده دار مدیریت شهرهای مربوطه گردیده است....

آفتاب آبپخش:'سرگئی ریابکوف' مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه با بیان این که دور کنونی مذاکرات ایران و 1+5 در وین بیش از انتظار پیشرفته داشته است، گفت:' طرف های مذاکره کننده توافق کردند تحریم ها در مورد ایران با توجه به ارزیابی آژانس بین المللی انرژی اتمی لغو خواهد شد.'

زیباکلام با اشاره به اینکه برخی از دوستان می‌گفتند این حرف‌ها را نزن تو را به زندان می‌برند، گفت: باید این حرف‌ها را به مردم بگوییم و 8 سال انفرادی را بپذیریم.

به دنبال افزایش بهای برخی حامل های انرژی از ابتدای سال جاری که با افزایش بهای برق آغاز و فعلا با بنزین خاتمه یافته؛ اگرچه هنوز هم انتقادها به این افزایش ها به ویژه افزایش  قیمت بنزین وجود دارد،اما از دولت به عنوان مجری دخل و خرج یکساله کشور معتقد است که اگر این افزایش ها صورت نگیرد،کسری بودجه ناشی از یارانه نقدی در انتهای سال دولت را با چالش های بزرگتری روبرو خواهد کرد.
 

سخنان الجولانی برای کارشناسان و ناظران سیاسی و نظامی حائز اهمیت بود آنجا که به این نکته اشاره کرد که «در این مرحله به این اکتفا می‌کنم که دست و پای ایران را در منطقه قطع کنم و اگر این امر کفاف نداد، نبرد را به داخل ایران خواهم کشاند، چون ایران در صدد برپایی امپراطوری فارسی است.»

حوزه علمیه ایروانی در تهران دیروز با انتشار اطلاعیه‌ای از «مردم» دعوت کرد برای اجرای آنچه که بند میم وصیتنامه حضرت امام خوانده می‌شود مقابل ورزشگاه آزادی تجمع کنند. این دعوت برای ١٠ روز دیگر و همزمان با برگزاری مسابقه تیم ملی والیبال ایران و امریکا صورت گرفته است.

از عجایب این‌روزهای فضای سیاسی کشور این است؛ کسانی که خود مدافع و عامل فضای بسته برای رسانه‌ها و اهالی قلم و تعطیلی مطبوعات بوده و هستند، به وزیری کارت زرد نشان می‌دهند که...

شب گذشته ساعت 9 چند نفر از اهالی شهر ریز به صورت ناآگاهانه اقدام به شکستن شیشه های بخشداری کردند.

آفتاب آبپخش:سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرد که حمید بقایی معاون رئیس جمهور سابق امروز بازداشت شده است.

آفتاب آبپخش:تعریف قدرت کشورها در روابط بین الملل یک امر است و بیان عامه پسند آن برای جامعه چیز دیگری است اینکه در چه صورتی می توان یک کشور را قدرتمند شمرد، مبحثی کاملا تئوریک در حوزه روابط بین الملل است. اما بیان آن به زبان مردم بحثی دیگری است. دکتر محمود سریع القلم سی راهکار برای یک کشور قدرتمند بر شمرده است.

سیاست خارجی عرصه ای کاملا تخصصی است و یکی از پیچیده ترین فرایندهای مربوط به تصمیم گیری در هر کشوری را به خود اختصاص می دهد. از این رو معمولا دست اندرکاران حوزه سیاست خارجی، هوشمندترین، تواناترین و بااستعدادترین نیروهای امین و معتمد نظام سیاسی هستند که بتوانند اهداف راهبردی کشور را در حوزه های بیرون از مرزها، از طریق دیپلماسی و قواعد شناخته شده، پیش برده و از منافع ملی کشور دفاع کنند.

توکلی به دلیل شکایت دادستان تهران و همچنین تهمت و افترا علیه دولت سابق از طریق سایت الف و پیام‌های توهین آمیز کاربران به دولت قبلی به دادگاه کیفری احضار شد.

هر چند بخش عمده ای از بهارستان نشینان کنونی در حال جمع بندی نظرات خود برای تمرکز بر استانی شدن انتخابات هستند و خبر می رسد که نگاه تجمیعی بر این شکل از انتخاب نمایندگان استان ها برای ورود به مجلس دهم ایجاد شده است اما در استان بوشهر تعدادی از افرادی که خود را برای حضور در این عرصه آماده می کنند چندان توجهی به شرایط انتخاب نمایندگان به شکل کنونی یا استانی نمی کنند و سخت در حالی رایزنی در منطقه هستند .

از همین حالا حرف و حدیث‌هایی بر سر تعیین صلاحیت برخی از نمایندگان کنونی مجلس جاریست. تلاش بهارستانی‌ها برای تصویب طرحی تحت عنوان استمرار صلاحیت نمایندگان مجلس نیز مزید بر علت شد که بنا بر شنیده‌ها تعدادی از نمایندگان کنونی مجلس از همین حالا باید مجلس دهم را برای خود از دست رفته بدانند.

در حالی که مقام معظم رهبری از ابتدای امسال تاکید بر همدلی و همزبانی دولت و ملت داشته و دارد و همین امروز در مراسم ارتحال حضرت امام نیز بر وحدت ملت تاکید داشتند سخنان تفرقه انگیز سخنران مراسم ارتحال حضرت امام خمینی در برازجان باعث ایجاد تشنج در مراسم شد.

با اینکه طرفدار پرسپولیسم ولی در خانه مجردی احساس استقلال می کنم، این جا هر وقت دلت بخواهد بیدار می شوی، هر وقت دوست داشته باشی غذا می خوری، هر کجا بخواهی می خوابی، اینجا عشق حکم فرماست، هر چه عشقت کشید همان را انجام می دهی.

آفتاب آبپخش:با شناسایی محل‌های برداشت پول از حساب مالباخته، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که تنها در یک فقره برداشت پول از حساب مالباخته، مبلغ 14 میلیون تومان از داخل حساب برداشت شده است

شنیده ها حاکی ست در منزل یکی از دهیاران استان بوشهر حدود140 لیتر مشروبات الکلی توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده است.

صفحات سایت :